Blog

3 sposoby na brak czasu na ćwiczenia

@developers
Blog

3 sposoby na brak czasu na ćwiczenia

@developers

Codzienne obowiązki sprawiają, że nie masz czasu na to, by zrobić coś dla siebie? Pamiętaj, że aktywność fizyczna to nie tylko sposób na poprawę wyglądu swojego ciała, ale i inwestycja we własne zdrowie i samopoczucie. Z tego względu warto podejść do tego problemu elastycznie i w długiej liście zadań znaleźć czas na trochę ruchu.

1. Przeorganizuj swój dzień.
Przede wszystkim zastanów się, kiedy i jaki rodzaj aktywności fizycznej sprawi Ci najwięcej przyjemności. Chociaż można spotkać się z wieloma opiniami, że najlepiej ćwiczyć z samego rana, to nie oszukujmy się – nie każdy może pozwolić sobie na jogging czy wizytę na siłowni przed pracą lub uczelnią. Natłok obowiązków i bunt organizmu, który jest postawiony w stan gotowości o szóstej rano, są przeszkodami dla wielu osób cierpiących na brak czasu i motywacji. W ustalaniu swojego prywatnego harmonogramu dnia niejednokrotnie trzeba wykazać się sporą elastycznością. Nawet jeśli ustalisz sobie konkretne dni do ćwiczeń, zawsze coś może niespodziewanie zburzyć Twój plan – nie poddawaj się jednak i nie rezygnuj całkiem z aktywności. Zobaczysz, że po kilku tygodniach codzienny ruch wejdzie Ci na tyle w krew, że stanie się nawykiem, którego zacznie Ci brakować.

2. Metoda małych kroków.
Narzekasz na brak czasu dla siebie, ale czy nie zauważasz, że marnujesz go na media społecznościowe i przesiadywanie przed telewizorem? Oczywiście nie ma nic złego w leniuchowaniu po ciężkim dniu, jednak warto zrobić sobie uczciwie rachunek sumienia: zamiast przeglądać Facebooka, można zrobić kilka prostych ćwiczeń nawet bez wychodzenia z domu. Wychodzisz wcześnie rano, pracujesz na zmiany lub opiekujesz się dziećmi? Nawet niewielkie kroki mogą dużo zdziałać – wysiądź na wcześniejszym przystanku lub idź na zakupy okrężną drogą. Nie możesz sobie odmówić wieczornego seansu przed telewizorem? Możesz do tego podejść wielozadaniowo – nie rezygnuj z oglądania, ale porozciągaj się trochę podczas seansu.

3. Wybór aktywności.
Po pierwszych treningach Twój entuzjazm spada i nie masz ochoty iść na kolejny? Tłumaczysz sobie, że nie masz na to ani ochoty, ani siły? Umówmy się: brak czasu na ruch w większości przypadków jest zwykłą wymówką. Jeśli brakuje Ci motywacji, możesz wypróbować ćwiczeń ze znajomym lub pod okiem trenera personalnego, który zachęci Cię do dawania z siebie 100%. Osobom, które nie są w stanie wygospodarować czasu kilka dni w tygodniu na ćwiczenia, przypadnie bez wątpienia do gustu trening EMS w naszym studiu. 20 minut raz w tygodniu wystarczy, by zrobić coś dla siebie. Elektrostymulacja mięśni pozwala na kompleksowe zajęcie się wszystkimi partiami ciała. Trening EMS nie wymaga poświęcenia za dużo czasu, a rezultaty ćwiczeń są szybko widoczne. Czynnik ten sprawia, że ćwiczenia przestają być przykrym obowiązkiem, a stają się przyjemnością.

Powrót do bloga

Trening EMS

Dla zapracowanych i dla poszukujących zdrowia oraz sylwetki bez zbędnego wysiłku!

umów trening

Zobacz gdzie jesteśmy

Sprawdź czy jesteśmy już blisko Twojego miejsca zamieszkania lub Twojej pracy.

nasze studia
@developers

Trening EMS

Dla zapracowanych i dla poszukujących zdrowia oraz sylwetki bez zbędnego wysiłku!

umów trening

Zobacz gdzie jesteśmy

Sprawdź czy jesteśmy już blisko Twojego miejsca zamieszkania lub Twojej pracy.

nasze studia

Newsletter

Nie pozwól, by ważne informacje Cię ominęły. Bądź na bieżąco z wszystkimi nowościami! Zapisz się do naszego newslettera.

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19