Blog

5 korzyści z treningu EMS

@developers
Blog

5 korzyści z treningu EMS

@developers

Szybko widoczne efekty ćwiczeń przy jednoczesnej oszczędności czasu, są często chwalone przez osoby, które zdecydowały się na trening EMS. Zalet tej formy aktywności jest bardzo dużo – od poprawy kondycji i wytrzymałości fizycznej, przez redukcję cellulitu, po wymodelowanie sylwetki. Jakie jeszcze korzyści wynikają z treningu EMS dla naszego ciała i zdrowia?

  1. Szybszy powrót do formy po kontuzjach.

Elektrostymulacja mięśni to skuteczny i bezpieczny dla zdrowia sposób na powrót do formy po różnego rodzaju kontuzjach. Dowodem na to jest fakt, że światowej klasy sportowcy sięgają po tę metodę, by powrócić do pełnej sprawności. Dzieje się tak dlatego, że trening EMS nie prowadzi do przeciążenia stawów, dzięki czemu mogą z niego korzystać także osoby starsze. W Studiu Synergy doświadczony trener personalny dobiera program ćwiczeń dostosowany do indywidualnych potrzeb.

  1. Wsparcie dla metabolizmu.

Istnieje szereg sposobów, którymi możemy poprawić swój metabolizm. Do jednych z najważniejszych należy zdecydowanie intensywne lub średniej długości treningi, np. EMS lub trening interwałowy.

  1. Spalanie tkanki tłuszczowej.

Kluczem do skutecznej utraty zbędnych kilogramów jest połączenie dobrze zbilansowanej diety i regularnej dawki ruchu. Podczas jednego treningu EMS pod okiem doświadczonego trenera personalnego, można spalić nawet 1200 kcal, co jednoznacznie wskazuje, jak efektywna jest to metoda dla osób niezadowolonych ze swojej sylwetki.

  1. Wzmacnianie mięśni brzucha.

Niewątpliwą zaletą treningu EMS jest kompleksowe działanie na mięśnie brzucha, dzięki czemu szybciej widoczne są efekty ćwiczeń. Elektrostymulacja mięśni wpływa na wzmocnienie:

  • mięśnia poprzecznego brzucha,

  • mięśnia skośnego wewnętrznego,

  • mięśnia skośnego zewnętrznego,

  • mięśnia prostego brzucha.

  1. Pomoc w zwalczaniu bólu pleców i wad postawy.

Siedzący tryb życia sprawia, że coraz więcej osób boryka się z bólem pleców i wadami postawy. Do najczęściej spotykanej wady postawy należy kifoza piersiowa, która charakteryzuje się wysuniętymi barkami i zaokrąglonymi plecami. Trening EMS nie tylko przyczynia się do złagodzenia bólu pleców, ale i dzięki umiejętnie przeprowadzonym ćwiczeniom wzmacnia mięśnie głębokie. Więcej na temat kifozy piersiowej przeczytasz w artykule Trening EMS dla osób z kifozą piersiową.

Powrót do bloga

Trening EMS

Dla zapracowanych i dla poszukujących zdrowia oraz sylwetki bez zbędnego wysiłku!

umów trening

Zobacz gdzie jesteśmy

Sprawdź czy jesteśmy już blisko Twojego miejsca zamieszkania lub Twojej pracy.

nasze studia
@developers

Trening EMS

Dla zapracowanych i dla poszukujących zdrowia oraz sylwetki bez zbędnego wysiłku!

umów trening

Zobacz gdzie jesteśmy

Sprawdź czy jesteśmy już blisko Twojego miejsca zamieszkania lub Twojej pracy.

nasze studia

Newsletter

Nie pozwól, by ważne informacje Cię ominęły. Bądź na bieżąco z wszystkimi nowościami! Zapisz się do naszego newslettera.

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19