Blog

5 sprawdzonych sposobów na kontrolowanie apetytu

@developers
Blog

5 sprawdzonych sposobów na kontrolowanie apetytu

@developers

Przed pierwszym treningiem EMS zapytamy o to, jakie cele treningowe chcesz osiągnąć. Dla jednych będzie to powrót do sprawności po kontuzji, dla innych utrata zbędnych kilogramów, a dla jeszcze innych pozbycie się bólu pleców, związanego z siedzącym trybem życia. Bez względu na to, co Tobą kieruje, szczupła sylwetka i ogólny dobry stan zdrowia w dużej mierze zależy także od tego, co jemy. Żelazna dyscyplina nie jest łatwa – ulegamy pokusom i sięgamy po wysokokaloryczne przekąski. Jak zatem zapanować nad apetytem, by nie zniweczyć efektów elektrostymulacji mięśni lub innej aktywności sportowej?

  • Zapewnienie sobie odpowiedniej dawki kalorii na co dzień.

Wbrew pozorom mniej nie znaczy lepiej – głodówki nie są najlepszym pomysłem, jeśli chcesz zrzucić nadwagę. Dostosowany do indywidualnych potrzeb, wieku, masy ciała i płci jadłospis, jest kluczem do zapewnienia organizmowi tego, co potrzebuje. Takie podejście sprawi, że rzadziej będziemy mieli ochotę na podjadanie między posiłkami.

  • Daj sobie czas.

Uczucie sytości w mózgu pojawia się dopiero po 10-30 minutach od spożycia pokarmu, dlatego organizm może przez cały ten czas domagać się jedzenia. Z tego względu zalecane jest powolne jedzenie i przeżuwanie każdego kęsa. Ta prosta zasada ułatwi przebieg procesów trawiennych.

  • Pamiętaj o błonniku w diecie.

Błonnik wspomaga procesy trawienne i opóźnia przechodzenie węglowodanów z żołądka do jelit. Przyjmowanie go wraz z jedzeniem sprawia, że posiłek trawiony jest wolniej, pozostajemy syci dłuższy czas, a poziom insuliny po jedzeniu osiąga niższe wartości. Błonnik znajdziesz m.in. w brązowym ryżu, płatkach owsianych i razowym pieczywie.

  • Nie lekceważ roli wypoczynku.

Zarwane noce utrudniają kontrolę wagi i apetytu. Zaniedbywanie wypoczynku skutkuje zwiększonym zapotrzebowaniem na tłuszcze, węglowodany i słodkie przekąski. W czasie snu wydzielany jest hormon nazywany lektyną, wpływający na poziom insuliny. Insulina z kolei oddziałuje na uczucie sytości.

  • Nie dopuszczaj do uczucia głodu.

Jedzenie dopiero wtedy, gdy poczujemy głód, może być brzemienne w skutkach – zjemy prawdopodobnie więcej. Z tego względu lepiej postawić na mniejsze, ale częściej spożywane posiłki. Powinny być one przy tym złożone z dobrej jakości produktów, obfitujących w składniki odżywcze, których potrzebuje nasz organizm.

Powrót do bloga

Trening EMS

Dla zapracowanych i dla poszukujących zdrowia oraz sylwetki bez zbędnego wysiłku!

umów trening

Zobacz gdzie jesteśmy

Sprawdź czy jesteśmy już blisko Twojego miejsca zamieszkania lub Twojej pracy.

nasze studia
@developers

Trening EMS

Dla zapracowanych i dla poszukujących zdrowia oraz sylwetki bez zbędnego wysiłku!

umów trening

Zobacz gdzie jesteśmy

Sprawdź czy jesteśmy już blisko Twojego miejsca zamieszkania lub Twojej pracy.

nasze studia

Newsletter

Nie pozwól, by ważne informacje Cię ominęły. Bądź na bieżąco z wszystkimi nowościami! Zapisz się do naszego newslettera.

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19