Blog

5 zdrowych przekąsek po treningu

@developers
Blog

5 zdrowych przekąsek po treningu

@developers

W Studiu Synergy dbamy o to, aby każdy trening przynosił jak najwięcej satysfakcji osobom ćwiczącym. Elektrostymulacja mięśni to dla organizmu spore wyzwanie, dlatego ważne jest odpowiednie przygotowanie się do ćwiczeń. Obok nawadniania przez cały dzień i zjedzenia czegoś lekkostrawnego przed ćwiczeniami, równie istotne jest to, co jemy po treningu. Ludzie mają tendencję do rozgrzeszania się z drobnych słabości, tłumacząc sobie, że zasłużyli na małą nagrodę w postaci chipsów lub paczki ciastek, po intensywnych ćwiczeniach. Błędem jest również głodówka po skończonej aktywności, w obawie przed zbędnymi kilogramami. Nasze ciało właśnie wtedy potrzebuje dodatkowego bodźca, by trening był naprawdę efektywny.

Kolejnym problemem jest lekceważenie roli tłuszczy w diecie. Postrzegane głównie przez pryzmat niechcianej tkanki tłuszczowej, tak naprawdę przyjmowane we właściwych proporcjach są niezbędne dla naszego zdrowia: są materiałem budulcowym dla błon komórkowych oraz stanowią źródło energii. Produkty bogate w białko pomogą nam zregenerować siły oraz są niezbędne do budowy włókien mięśniowych, a węglowodany odpowiadają za wyrównanie zapasów energetycznych.

Dobrze jest uzupełnić niedobory składników odżywczych w pierwszej godzinie po treningu EMS (lub każdej innej aktywności fizycznej), ponieważ metabolizm działa wtedy na najwyższych obrotach i proces budowy tkanki mięśniowej jest najskuteczniejszy. Dobór odpowiedniej diety zależy od wielu czynników, między innymi od płci oraz trybu życia, dlatego zawsze warto skonsultować się z trenerem personalnym przed przystąpieniem do układania potreningowego jadłospisu.

Propozycje zdrowych przekąsek po skończonych ćwiczeniach

Dla osób, którym zależy przede wszystkim na zrzuceniu zbędnych kilogramów, polecane są:

  1. Owsianka z jogurtem naturalnym (niskotłuszczowym) wzbogacona owocami. Świetnie sprawdzą się takie owoce jak truskawki i mango.
    Dodanie mięty orzeźwi smak.
  2. Mix sałat z pomidorkami koktajlowymi i orzeszkami piniowymi.

    Osoby, którym zależy przede wszystkim na poprawie formy, powinny spróbować:

  3. Smoothie z dwóch bananów i jednego kiwi z mlekiem (najlepiej 1,5-2% tłuszczu).
  4. Sałatki z jabłek, bananów i winogron skropionych cytryną.
  5. Posiłku z makaronem i indykiem, wzbogaconym o pomidory i brokuły, z odrobiną oleju rzepakowego (danie można urozmaicić o rośliny strączkowe np. fasolkę szparagową).
Powrót do bloga

Trening EMS

Dla zapracowanych i dla poszukujących zdrowia oraz sylwetki bez zbędnego wysiłku!

umów trening

Zobacz gdzie jesteśmy

Sprawdź czy jesteśmy już blisko Twojego miejsca zamieszkania lub Twojej pracy.

nasze studia
@developers

Trening EMS

Dla zapracowanych i dla poszukujących zdrowia oraz sylwetki bez zbędnego wysiłku!

umów trening

Zobacz gdzie jesteśmy

Sprawdź czy jesteśmy już blisko Twojego miejsca zamieszkania lub Twojej pracy.

nasze studia

Newsletter

Nie pozwól, by ważne informacje Cię ominęły. Bądź na bieżąco z wszystkimi nowościami! Zapisz się do naszego newslettera.

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19