5 zdrowych przekąsek po treningu

Odżywianie, Zdrowie - 26 kwietnia 2018
przekaski po treningu

W Studiu Synergy dbamy o to, aby każdy trening przynosił jak najwięcej satysfakcji osobom ćwiczącym. Elektrostymulacja mięśni to dla organizmu spore wyzwanie, dlatego ważne jest odpowiednie przygotowanie się do ćwiczeń. Obok nawadniania przez cały dzień i zjedzenia czegoś lekkostrawnego przed ćwiczeniami, równie istotne jest to, co jemy po treningu. Ludzie mają tendencję do rozgrzeszania się z drobnych słabości, tłumacząc sobie, że zasłużyli na małą nagrodę w postaci chipsów lub paczki ciastek, po intensywnych ćwiczeniach. Błędem jest również głodówka po skończonej aktywności, w obawie przed zbędnymi kilogramami. Nasze ciało właśnie wtedy potrzebuje dodatkowego bodźca, by trening był naprawdę efektywny.

Kolejnym problemem jest lekceważenie roli tłuszczy w diecie. Postrzegane głównie przez pryzmat niechcianej tkanki tłuszczowej, tak naprawdę przyjmowane we właściwych proporcjach są niezbędne dla naszego zdrowia: są materiałem budulcowym dla błon komórkowych oraz stanowią źródło energii. Produkty bogate w białko pomogą nam zregenerować siły oraz są niezbędne do budowy włókien mięśniowych, a węglowodany odpowiadają za wyrównanie zapasów energetycznych.

Dobrze jest uzupełnić niedobory składników odżywczych w pierwszej godzinie po treningu EMS (lub każdej innej aktywności fizycznej), ponieważ metabolizm działa wtedy na najwyższych obrotach i proces budowy tkanki mięśniowej jest najskuteczniejszy. Dobór odpowiedniej diety zależy od wielu czynników, między innymi od płci oraz trybu życia, dlatego zawsze warto skonsultować się z trenerem personalnym przed przystąpieniem do układania potreningowego jadłospisu.

Propozycje zdrowych przekąsek po skończonych ćwiczeniach

Dla osób, którym zależy przede wszystkim na zrzuceniu zbędnych kilogramów, polecane są:

  1. Owsianka z jogurtem naturalnym (niskotłuszczowym) wzbogacona owocami. Świetnie sprawdzą się takie owoce jak truskawki i mango.
    Dodanie mięty orzeźwi smak.
  2. Mix sałat z pomidorkami koktajlowymi i orzeszkami piniowymi.

    Osoby, którym zależy przede wszystkim na poprawie formy, powinny spróbować:

  3. Smoothie z dwóch bananów i jednego kiwi z mlekiem (najlepiej 1,5-2% tłuszczu).
  4. Sałatki z jabłek, bananów i winogron skropionych cytryną.
  5. Posiłku z makaronem i indykiem, wzbogaconym o pomidory i brokuły, z odrobiną oleju rzepakowego (danie można urozmaicić o rośliny strączkowe np. fasolkę szparagową).
error: Kopiowanie treści jest zablokowane