Blog

Aktywność bez granic – czyli jak EMS rewolucjonizuje trening seniorów!

Krzysiek Knutelski
Blog

Aktywność bez granic – czyli jak EMS rewolucjonizuje trening seniorów!

Krzysiek Knutelski
W dzisiejszych czasach, coraz więcej seniorów odkrywa zalety treningu EMS, który oferuje niezwykłe korzyści dla zdrowia i dobrej kondycji.

Wraz z upływem lat, nasze ciało naturalnie ulega pewnym zmianom. Proces starzenia może prowadzić do utraty masy mięśniowej i siły, pogarsza się również koordynacja a co za tym idzie, zmniejsza się komfort codziennego życia. Jednak niezależnie od wieku, wszyscy pragniemy być aktywni i cieszyć się codziennością. Dlatego też, w dzisiejszych czasach, coraz więcej seniorów odkrywa zalety treningu EMS (elektrostymulacji mięśniowej), który oferuje niezwykłe korzyści dla zdrowia i dobrej kondycji. W tym artykule przyjrzymy się najważniejszym zaletom treningu EMS dla seniorów.

Skuteczne wzmocnienie mięśni

Trening EMS jest doskonałym narzędziem do wzmocnienia mięśni bez nadmiernego obciążania stawów i kości. Dobywa się bowiem bez użycia obciążenia zewnętrznego. Ćwiczenia nie muszą być dynamiczne – co dodatkowo chroni przed nabywaniem kontuzji. Za pomocą impulsów elektrycznych, które w bezpieczny sposób stymulują mięśnie do pracy, możemy zrobić równie efektywny trening co na siłowni. Ta forma treningu angażuje więcej mięśni niż tradycyjne ćwiczenia, co przyczynia się do poprawy ogólnej sprawności. Nic więc dziwnego, że seniorzy na zachodzie bardzo cenią ten rodzaj aktywności!

Redukcja bólu i poprawa funkcji stawów

Jednym z największych problemów, z którymi borykają się niektórzy seniorzy, jest ból stawów. Trening EMS może przynieść ulgę poprzez wzmacnianie mięśni wokół stawów i zwiększenie stabilizacji. Poprawa siły mięśniowej może zmniejszyć obciążenie na stawy, co prowadzi do zmniejszenia bólu i poprawy zakresu ruchu. Dla osób cierpiących na choroby zwyrodnieniowe stawów, takie jak artroza, EMS może być skutecznym narzędziem w terapii rehabilitacyjnej. Jest to więc sposób na to, aby cieszyć się zabawą z wnukami, spacerami czy opieką nad zwierzakami bez uciążliwych dolegliwości bólowych.

Poprawa postawy i równowagi

Z wiekiem, wiele osób ma tendencję do przyjmowania nieprawidłowej postawy ciała w wyniku osłabienia mięśni czy siedzącego trybu życia. Może to niestety prowadzić do bólu pleców i trudności w utrzymaniu równowagi. Trening EMS, poprzez aktywację mięśni głębokich, odpowiedzialnych za utrzymywanie naszego ciała w odpowiedniej pozycji, może pomóc w poprawie postawy. Co więcej, silne mięśnie głębokie to mniejsze ryzyko upadków, a jeśli nawet do nich dojdzie – mniejsze ryzyko poważniejszych konsekwencji.

Oszczędność czasu

Trening EMS, przynosi rezultatu już od 20 min raz w tygodniu. Pozwala to oszczędzić czas, który możemy spożytkować na ulubione aktywności. Dbanie o sylwetkę i zdrowie, nie musi wiązać się już z godzinami na tłumnie obleganej siłowni, gdzie ilość i różnorodność przyrządów może przyprawić o zawrót głowy. W Studio Synergy, treningi są proste, szybkie i odbywają się zawsze pod czujnym okiem wykwalifikowanych trenerów!

Promocja dla seniorów w Studio Synergy

Jeśli więc masz ponad 60 lat, czujesz że treningi z obciążeniem zewnętrznym to dla Ciebie niepotrzebne ryzyko, nie lubisz zatłoczonych siłowni, ale chcesz zadbać o swoje zdrowie i kondycje – możesz skorzystać z promocji, jaką Studio Synergy przygotowało właśnie z myślą o seniorach! Możesz sprawdzić czy trening EMS jest dla Ciebie w promocyjnej cenie -50%, a jeśli Ci się spodoba uzyskasz zniżkę na karnety w wysokości 10%!
Skorzystaj z promocji i zapisz się już dziś klikając TUTAJ.

Powrót do bloga

Trening EMS

Dla zapracowanych i dla poszukujących zdrowia oraz sylwetki bez zbędnego wysiłku!

umów trening

Zobacz gdzie jesteśmy

Sprawdź czy jesteśmy już blisko Twojego miejsca zamieszkania lub Twojej pracy.

nasze studia
Krzysiek Knutelski

Trening EMS

Dla zapracowanych i dla poszukujących zdrowia oraz sylwetki bez zbędnego wysiłku!

umów trening

Zobacz gdzie jesteśmy

Sprawdź czy jesteśmy już blisko Twojego miejsca zamieszkania lub Twojej pracy.

nasze studia

Newsletter

Nie pozwól, by ważne informacje Cię ominęły. Bądź na bieżąco z wszystkimi nowościami! Zapisz się do naszego newslettera.

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19