Blog

Bezpieczny powrót do formy po ciąży – kiedy może zacząć ćwiczyć młoda mama?

@developers
Blog

Bezpieczny powrót do formy po ciąży – kiedy może zacząć ćwiczyć młoda mama?

@developers

Kobieta po porodzie (także w czasie ciąży) nie powinna unikać aktywności fizycznej. Ruch w błogosławionym stanie jest wręcz wskazany. Nasza klientka Gabrysia, prywatnie mama, osiągnęła swój cel treningowy po 12 sesjach! Jak to zrobiła?

Po porodzie naturalnym, ćwiczenia można rozpocząć́ już w ok. 6-8 tygodniu po rozwiązaniu ciąży. W przypadku cesarskiego cięcia, aktywność́ może być́ wznowiona zwykle w ok. 10-12 tygodniu po zabiegu. Pamiętajmy, że decyzję w tej sprawie podejmuje lekarz prowadzący, bo stan zdrowia każdej kobiety po porodzie wymaga konsultacji.

Podstawowymi elementami powrotu do formy po ciąży jest sprawdzenie rozejścia mięśnia prostego brzucha oraz stanu mięśni dna miednicy. Takich informacji należy zaczerpnąć́ od specjalisty tj.  fizjoterapeuty uroginekologicznego, którego opieka w procesie powrotu do formy jest bardzo potrzebna. 

Trening EMS pod okiem wykwalifikowanych trenerów pomoże Ci nie tylko zadbać́ o stan mięśni dna miednicy, a także poprawi wygląd całej sylwetki. Krótki czas trwania treningu EMS, a za tym oszczędność́ czasu jest dodatkową zaletą dla młodych mam, które są pochłonięte wychowaniem swoich pociech.

studiosynergy trening po urodzeniu crop min

“Dziś jestem szczęśliwą mamą, pełną energii każdego dnia!” – historia Gabrysi z Katowic

W Studio Synergy wiele młodych mam wróciło do wymarzonej figury po ciąży. Niesamowitą inspiracją i przykładem w tym temacie jest nasza klientka Gabrysia, która po 5 sesjach treningowych wróciła do prawidłowego napięcia w obrębie mięśni dna miednicy. A po 12 treningach EMS wróciła do wagi sprzed ciąży. 

Gabrysia jest prywatnie spełnioną mamą, niejednej pociechy. Jej celem treningowym był szybki powrót do sylwetki sprzed ciąży. –Rozpoczęłam swoją drogę̨ do osiągniecia tego celu, po otrzymaniu zgody od lekarza oraz konsultacji u fizjoterapeuty urologinekologicznego. Początkowo poprzez ćwiczenia EMS wspierałam klasyczną formę̨ rehabilitacji, jaką musiałam odbyć́ po porodzie i to było moim priorytetem – mówi Gabrysia w rozmowie ze Studio Synergy.

Stopniowo, podnosząc intensywność treningów, zaczęła dostrzegać zmiany w swoim ciele. Świetny skutek uboczny odbytej rehabilitacji – śmieje się Gabrysia. 

Dziś Gabrysia czuje się szczęśliwą mamą, pełną energii kobietą. Trening EMS 20 minut w tygodniu sprawił, że Gabrysia osiągnęła swój cel.

Pamiętajmy, że powrót do wagi sprzed ciąży to długi i przemyślany proces, na który wpływa wiele czynników. Najważniejsze, żeby każda mama czuła się dobrze w swoim ciele i była pod opieką specjalistów – trenera, dietetyka lub fizjoterapeuty.

Tekst napisała Kamila Wojnowska pod opieką redakcyjną Joanny Gęborskiej 

Powrót do bloga

Trening EMS

Dla zapracowanych i dla poszukujących zdrowia oraz sylwetki bez zbędnego wysiłku!

umów trening

Zobacz gdzie jesteśmy

Sprawdź czy jesteśmy już blisko Twojego miejsca zamieszkania lub Twojej pracy.

nasze studia
@developers

Trening EMS

Dla zapracowanych i dla poszukujących zdrowia oraz sylwetki bez zbędnego wysiłku!

umów trening

Zobacz gdzie jesteśmy

Sprawdź czy jesteśmy już blisko Twojego miejsca zamieszkania lub Twojej pracy.

nasze studia

Newsletter

Nie pozwól, by ważne informacje Cię ominęły. Bądź na bieżąco z wszystkimi nowościami! Zapisz się do naszego newslettera.

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19