Blog

Brak motywacji do ćwiczeń? Poznaj nasze sposoby!

@developers
Blog

Brak motywacji do ćwiczeń? Poznaj nasze sposoby!

@developers

Coraz trudniej zmusić Ci się do wyjścia na trening, a po pierwszym zapale niewiele zostało? Zastanawiasz się, czy nie odpuścić i zamiast wylewania siódmych potów na siłowni rozsiąść się wygodnie po ciężkim dniu na kanapie? Nie rezygnuj z podjętego wysiłku! Poznaj nasze sposoby i zmobilizuj się do ćwiczeń na nowo.

Wyznaczenie celu

Podstawą, bez której osiągnięcie wymarzonej sylwetki jest w zasadzie niemożliwe, jest wyznaczenie sobie celu już na samym początku swojej przygody ze sportem. W Studiu Synergy zawsze wspólnie go określamy, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że każdy może oczekiwać innych efektów. Dla jednych może to być zrzucenie zbędnych kilogramów i poprawa sylwetki, dla innych pozbycie się bólu pleców, a dla jeszcze innych redukcja stresu. Bez względu jednak na obrany cel, widoczne efekty wpłyną pozytywnie na poziom zaangażowania. Pamiętać należy jednak o tym, by był on odpowiednio dobrany do własnych możliwości – w przeciwnym razie trudniej będzie pogodzić się z potencjalnymi niepowodzeniami.

Mierzenie efektów

Nic tak nie wpływa na wzrost motywacji, jak naoczne dowody skuteczności treningu. Regularne pomiary ciała to najlepszy sposób na udowodnienie sobie,  że podjęty wysiłek przynosi rezultaty.

Uzyskanie wsparcia

Jeśli samotne ćwiczenia Cię nudzą i tracisz szybko zapał, to warto przemyśleć dołączenie do zajęć grupowych. Obecność innych osób może podziałać dopingująco i przynieść satysfakcję z podjętego wysiłku. Jeśli taka forma aktywności nie przypadnie Ci do gustu, warto rozważyć trening pod okiem profesjonalisty – trener personalny z pewnością nie pozwoli Ci poddać się w chwili spadku formy, urozmaici ćwiczenia i zadba o plan dietetyczny. Dzięki tym czynnikom wyniki mogą być widoczne w krótkim czasie, co przełoży się na utrzymanie motywacji.

Wybór aktywności fizycznej

Jeśli zaczynasz odczuwać niechęć na samą myśl o ćwiczeniach, to sygnał, że potrzebujesz urozmaicenia. Kluczem jest znalezienie takiej formy ruchu, który przyniesie nam najwięcej przyjemności. Trening nie powinien być traktowany jako przykry obowiązek, a jako element dbania o własne zdrowie. Elektrostymulacja mięśni jest szczególnie doceniania przez osoby, które szybko odczuwają znużenie, ponieważ dzięki swojej kompleksowości doskonale odpowiada na potrzeby osób, które nie mogą poświęcać  na ruch zbyt wiele czasu.

Czerpanie inspiracji od innych

Obserwowanie metamorfoz i efektów treningowych innych osób może podziałać niezwykle stymulująco. Ważne jest uświadomienie sobie, że upragnione zmiany są również w zasięgu naszej ręki. W Studiu Synergy wiemy, jak dużą rolę może odegrać czerpanie odpowiednich wzorców, dlatego chętnie dzielimy się informacjami o pozytywnym wpływie treningu EMS na zdrowie i sylwetkę.

Powrót do bloga

Trening EMS

Dla zapracowanych i dla poszukujących zdrowia oraz sylwetki bez zbędnego wysiłku!

umów trening

Zobacz gdzie jesteśmy

Sprawdź czy jesteśmy już blisko Twojego miejsca zamieszkania lub Twojej pracy.

nasze studia
@developers

Trening EMS

Dla zapracowanych i dla poszukujących zdrowia oraz sylwetki bez zbędnego wysiłku!

umów trening

Zobacz gdzie jesteśmy

Sprawdź czy jesteśmy już blisko Twojego miejsca zamieszkania lub Twojej pracy.

nasze studia

Newsletter

Nie pozwól, by ważne informacje Cię ominęły. Bądź na bieżąco z wszystkimi nowościami! Zapisz się do naszego newslettera.

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19