Blog

Ćwiczenia po porodzie – kompedium wiedzy

Krzysiek Knutelski
Blog

Ćwiczenia po porodzie – kompedium wiedzy

Krzysiek Knutelski

ćwiczenia po porodzie – kiedy zacząć?

Dla wielu kobiet, aktywność fizyczna jest bardzo ważna w kontekście zdrowia i dobrego samopoczucia. Szybko tęsknią za endorfinami, jakich dostarcza dobry trening. Jednak najważniejsze co powinnaś wiedzieć to fakt, że liczy się przede wszystkim Twoje zdrowie. Twój organizm w ciągu ostatnich miesięcy przeszedł wiele zmian i należy mu się czas na odpoczynek. Ogólne zalecenia mówią o tym, aby trening po porodzie wdrożyć, kiedy minie 6-10 tygodni. Zawsze warto tę decyzję skonsultować ze swoim lekarzem lub położną. Na długość czasu jakiego ciało potrzebuje do regeneracji wpływa wiele czynników, takich jak choćby to czy poród obył się naturalnie czy poprzez cesarskie cięcie.

powrót do formy po ciąży – strategia działania

Kiedy masz już pewność, że możesz wrócić do aktywności fizycznej – pamiętaj, aby nie rzucać się od razu na głęboką wodę. Zacznij od prostych, delikatnych ćwiczeń, które pomogą powoli wrócić Ci do regularności i dadzą odpowiedź jak na taki bodziec reaguje Twoje ciało. Zbyt intensywny trening może przynieść więcej szkody niż pożytku, dlatego bądź cierpliwa. Nie narzucaj też na siebie presji dążenia do doskonałej formy za wszelką cenę. Opieka nad dzieckiem zajmuje wiele czasu, długie wizyty na siłowni lub bieganie wielu kilometrów mogą po prostu nie zmieścić się w Twoim kalendarzu. Warto też, aby Twoje treningi po porodzie, o ile to możliwe, były przeprowadzane pod czujnym okiem doświadczonego trenera.

Ćwiczenia na brzuch po porodzie

Wiele kobiet chce zrobić wszystko, aby po ciąży doprowadzić swój brzuch do stanu, jaki miał miejsce przed porodem. Wymaga to oczywiście czasu i konsekwencji. Ważnym jest jednak, aby nie skupiać się jedynie na jednej partii. W treningu po ciąży warto zadbać o trening całego ciała i nie zapominać o mięśniach pleców, nóg, pośladków czy ramion. Ich siła i wytrzymałość pomogą Ci w trakcie noszenia dziecka, chodzenia z nim na spacery, a zanim się obejrzysz – nadążaniu za małym wulkanem energii biegającym po mieszkaniu czy parku. Dlatego najlepszym sposobem, będzie wykonywane ćwiczeń ogólnorozwojowych pozwalających zadbać o Twoje ciało globalnie.

Czy trening ems jest dobry po ciąży

Szukając idealnego rozwiązania, możesz natknąć się na 20-minutowy trening EMS. Czy jest to dobre rozwiązanie dla nowo upieczonych mam? Sama elektrostymulacja, chociaż może brzmieć nieco przerażająco, jest treningiem w stu procentach bezpiecznym i w swoim działaniu na mięśnie, nie odbiega od konwencjonalnych ćwiczeń. Ma on także kilka zalet, które mogą okazać się kluczem. Możesz o nich przeczytać tutaj, jednak postaram się przybliżyć Ci kilka z nich poniżej.

Pierwszą z nich jest oczywiście czas. Dwadzieścia minut, nawet raz w tygodniu – tylko tyle i aż tyle potrafi wzmocnić całe ciało i znacząco poprawić komfort życia. Co więcej w czasie takiego treningu, możesz spalić sporo kcal, co znacząco przyśpieszy Twój powrót do formy.

Trening EMS, zawsze przeprowadzany jest pod opieką trenera personalnego, który będzie mógł dobrać odpowiednie ćwiczenia i intensywność. Co równie istotne – elektrostymulacja ma świetny wpływ na poprawę jakości i elastyczności skóry, jest to też metoda poprawiająca siłę i wygląd całego ciała, a nie jedynie poszczególnych partii.

Ostatnią, ale nie najmniej ważną cechą treningu EMS jest fakt, że nadaje się do wzmocnienia mięśni Kegla, których dobra kondycja ma kluczowe znaczenie po porodzie. Umów się do jednego z naszych studio i sprawdź sama, co trening EMS, może zaoferować Tobie.

 

Powrót do bloga

Trening EMS

Dla zapracowanych i dla poszukujących zdrowia oraz sylwetki bez zbędnego wysiłku!

umów trening

Zobacz gdzie jesteśmy

Sprawdź czy jesteśmy już blisko Twojego miejsca zamieszkania lub Twojej pracy.

nasze studia
Krzysiek Knutelski

Trening EMS

Dla zapracowanych i dla poszukujących zdrowia oraz sylwetki bez zbędnego wysiłku!

umów trening

Zobacz gdzie jesteśmy

Sprawdź czy jesteśmy już blisko Twojego miejsca zamieszkania lub Twojej pracy.

nasze studia

Newsletter

Nie pozwól, by ważne informacje Cię ominęły. Bądź na bieżąco z wszystkimi nowościami! Zapisz się do naszego newslettera.

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19