Blog

Dlaczego trening EMS jest bezpieczny?

@developers
Blog

Dlaczego trening EMS jest bezpieczny?

@developers

Wciąż zastanawiasz się, czy trening EMS jest dobrą opcją dla Ciebie? Słysząc
o elektrostymulacji podczas treningu zastanawiasz się, czy jest to bezpieczne? Odpowiemy więc na Twoje wątpliwości!

Metoda EMS – charakterystyka i zastosowanie

Trening EMS ma swoje źródła w fizjoterapii, gdzie prądy wykorzystuje się głównie w przypadkach osłabienia i zaniku mięśni. Pobudzają one mięśnie do skurczu, wzmacniając ich pracę. Wspomaga to zarówno  ich usprawnienie i wzmocnienie, jak i ogólną regenerację. Nierzadko przynosi też ulgę w bólu. Stosowany w treningach EMS prąd cechuje bowiem niskie napięcie, które nie angażuje nadmiernie układu nerwowego. Treningi wzmacniają także cały gorset mięśni głębokich pleców. Prowadzi za to do zmniejszenia dolegliwości bólowych i zmęczenia. 

Podczas treningu EMS nie używa się ciężarów, w związku z czym nie występują przeciążenia działające na stawy. To sprawia, że trening 20 minut jest najbardziej uniwersalną i wszechstronną metodą treningową, na którą mogą się zdecydować osoby w różnym wieku z różnymi potrzebami. 

Elektrostymulacja stosowana jest nawet w kosmetologii i odnowie biologicznej! Tam używana jest przede wszystkim w celu redukcji ilości tkanki tłuszczowej i cellulitu oraz do uelastycznienia i ujędrnienia skóry.

Trening EMS w opinii trenera

Zapytaliśmy naszego trenera Krzyśka, co uważa za największe zalety treningu EMS: „Trening EMS niesie ze sobą szereg korzyści: możemy dzięki niemu redukować tkankę tłuszczową i modelować sylwetkę, budując tkankę mięśniową. Ponadto tego typu rozwiązania stosuje się też w fizjoterapii, więc trening EMS jest też świetnym narzędziem do tego, żeby powrócić do pełnej sprawności po jakiejś kontuzji”.

Jak widać, zastosowanie impulsów elektrycznych przynieść może wachlarz korzyści i nie ma powodów, żeby się ich obawiać. Jeśli jednak wciąż czujecie niepewność względem elektrostymulacji w treningu – nasi trenerzy personalni są zawsze chętni, by porozmawiać
i rozwiać wszelkie Wasze wątpliwości. Zapraszamy więc do naszych studiów, gdzie są dla Was dostępni i gotowi na pierwszy trening!

Zapisz się na trening wprowadzający!

Beata Sitarz
Studio Synergy

Powrót do bloga

Trening EMS

Dla zapracowanych i dla poszukujących zdrowia oraz sylwetki bez zbędnego wysiłku!

umów trening

Zobacz gdzie jesteśmy

Sprawdź czy jesteśmy już blisko Twojego miejsca zamieszkania lub Twojej pracy.

nasze studia
@developers

Trening EMS

Dla zapracowanych i dla poszukujących zdrowia oraz sylwetki bez zbędnego wysiłku!

umów trening

Zobacz gdzie jesteśmy

Sprawdź czy jesteśmy już blisko Twojego miejsca zamieszkania lub Twojej pracy.

nasze studia

Newsletter

Nie pozwól, by ważne informacje Cię ominęły. Bądź na bieżąco z wszystkimi nowościami! Zapisz się do naszego newslettera.

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19