Dlaczego trening EMS jest bezpieczny?

Trening Personalny, Zdrowie - 24 stycznia 2022
synergy trening ems bezpieczny min

Wciąż zastanawiasz się, czy trening EMS jest dobrą opcją dla Ciebie? Słysząc
o elektrostymulacji podczas treningu zastanawiasz się, czy jest to bezpieczne? Odpowiemy więc na Twoje wątpliwości!

Metoda EMS – charakterystyka i zastosowanie

Trening EMS ma swoje źródła w fizjoterapii, gdzie prądy wykorzystuje się głównie w przypadkach osłabienia i zaniku mięśni. Pobudzają one mięśnie do skurczu, wzmacniając ich pracę. Wspomaga to zarówno  ich usprawnienie i wzmocnienie, jak i ogólną regenerację. Nierzadko przynosi też ulgę w bólu. Stosowany w treningach EMS prąd cechuje bowiem niskie napięcie, które nie angażuje nadmiernie układu nerwowego. Treningi wzmacniają także cały gorset mięśni głębokich pleców. Prowadzi za to do zmniejszenia dolegliwości bólowych i zmęczenia. 

Podczas treningu EMS nie używa się ciężarów, w związku z czym nie występują przeciążenia działające na stawy. To sprawia, że trening 20 minut jest najbardziej uniwersalną i wszechstronną metodą treningową, na którą mogą się zdecydować osoby w różnym wieku z różnymi potrzebami. 

Elektrostymulacja stosowana jest nawet w kosmetologii i odnowie biologicznej! Tam używana jest przede wszystkim w celu redukcji ilości tkanki tłuszczowej i cellulitu oraz do uelastycznienia i ujędrnienia skóry.

Trening EMS w opinii trenera

Zapytaliśmy naszego trenera Krzyśka, co uważa za największe zalety treningu EMS: „Trening EMS niesie ze sobą szereg korzyści: możemy dzięki niemu redukować tkankę tłuszczową i modelować sylwetkę, budując tkankę mięśniową. Ponadto tego typu rozwiązania stosuje się też w fizjoterapii, więc trening EMS jest też świetnym narzędziem do tego, żeby powrócić do pełnej sprawności po jakiejś kontuzji”.

Jak widać, zastosowanie impulsów elektrycznych przynieść może wachlarz korzyści i nie ma powodów, żeby się ich obawiać. Jeśli jednak wciąż czujecie niepewność względem elektrostymulacji w treningu – nasi trenerzy personalni są zawsze chętni, by porozmawiać
i rozwiać wszelkie Wasze wątpliwości. Zapraszamy więc do naszych studiów, gdzie są dla Was dostępni i gotowi na pierwszy trening!

Zapisz się na trening wprowadzający!

Beata Sitarz
Studio Synergy

error: Kopiowanie treści jest zablokowane