Blog

Dobry trener personalny to połowa sukcesu w treningu!

@developers
Blog

Dobry trener personalny to połowa sukcesu w treningu!

@developers

Chcesz zrzucić kilka zbędnych kilogramów? Marzy Ci się imponująca muskulatura? A może czujesz, że za bardzo się zasiedziałeś i najwyższa pora wprowadzić zmiany? Cel już jest, teraz należy przystąpić do realizacji. To jest ta nieco bardziej kłopotliwa część zadania. Na jakie ćwiczenia się zdecydować? Jak często je wykonywać? Dla lepszego efektu dobrze by było zmienić sposób odżywiania. Ale na jaki? To jest ten etap, na którym wiele osób rezygnuje, bo samodzielnie nie potrafią znaleźć odpowiedzi na te pytania. Inni podejmują wysiłek, ale często bywa tak, że tracą zapał, gdy wypracowane efekty są dalekie od tych, które założyli.

W tego typu sytuacjach niezastąpiony jest dobry trener personalny, czyli taki, który posiada odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Ważna jest również jego pasja, zaangażowanie w pracę oraz podejście do klientów. W relacji trener-klient istotna jest nić porozumienia między nimi. Dzięki temu trening jest nie tylko przyjemny, ale przede wszystkim przynosi dobre efekty. W jaki sposób takiego trenera znaleźć? Przede wszystkim pytać o opinie osoby, które z nim współpracują.

Bezpieczeństwo i komfort pracy z dobrym trenerem

Dobry trener personalny zna swojego klienta. Jego cele, potencjał i ograniczenia. Dzięki temu jest w stanie przygotować dla niego indywidualny tok treningu. W taki sposób dobierze ćwiczenia, wykorzystywane przyrządy oraz metody, aby każda sesja budziła satysfakcję po obu stronach i przybliżała do osiągnięcia upragnionego celu. Zademonstruje, jak należy prawidłowo wykonywać ćwiczenia, będzie na bieżąco kontrolował poprawność Twojej techniki. Jeśli zacznie dokuczać Ci monotonia, trener wprowadzi zmiany, dzięki którym nabierzesz nowej energii i chęci do kontynuowania pracy. Potrafi wyczuć ten moment, kiedy masz słabszy dzień i trochę odpuścić, a kiedy wykorzystać Twoją dobrą energię i podkręcić tempo. Na tym również polega jego rola – na mobilizowaniu do wzmożonego wysiłku, modyfikowaniu treningu tak, aby zaspokajał Twoje bieżące potrzeby.

Trener to również dietetyk

Jeśli podczas monitorowania wyników Twojej pracy ustali, że są one niewystarczające, poszuka, jaka jest przyczyna takiego stanu rzeczy. Często źródło problemu tkwi w niewłaściwych nawykach żywieniowych. Dobry trener personalny posiada wiedzę z zakresu dietetyki. Pomoże Ci ułożyć odpowiednio zbilansowaną dietę, która będzie wzmacniać, a nie niweczyć efekty pracy na treningu. Podpowie, jakie posiłki spożywać przed wysiłkiem, a jakie po. Będzie wyrabiał w Tobie nawyk picia wody. Odpowie na wszystkie Twoje pytania, rozwieje wątpliwości.

Dobry kontakt między klientem, a trenerem

Tworzenie dobrej atmosfery podczas ćwiczeń to umiejętność, którą dobry trener indywidualny powinien posiadać. Może mieć wysokie kompetencje, ale jeśli nie uda mu się wytworzyć „chemii” z klientem, to nie będzie z nich żadnego pożytku. Na to nie ma żadnego patentu. Trzeba się po prostu umówić z wybraną osobą na trening personalny i sprawdzić w praktyce. Jeśli po sesji nie będziesz się czuł przekonany, to prawdopodobnie wraz z kolejnymi treningami to się już nie zmieni. Czasem problem nie sprowadza się jedynie do braku dobrych wibracji. Bywa również tak, że trener jest rozproszony podczas zajęć. Nie poświęca Ci wystarczająco dużo uwagi. W takich sytuacjach najlepiej jest szukać kolejnego specjalisty, niż męczyć się z tym, który nie do końca Ci pasuje. Sprawny instruktor musi umieć Cię przekonać, że wie co robi. Możesz mu zaufać i podążać za jego wskazówkami, bo poprowadzą Cię one w pożądanym kierunku.

Sprawdź cennik treningu personalnego EMS w Studio Synergy!

Powrót do bloga

Trening EMS

Dla zapracowanych i dla poszukujących zdrowia oraz sylwetki bez zbędnego wysiłku!

umów trening

Zobacz gdzie jesteśmy

Sprawdź czy jesteśmy już blisko Twojego miejsca zamieszkania lub Twojej pracy.

nasze studia
@developers

Trening EMS

Dla zapracowanych i dla poszukujących zdrowia oraz sylwetki bez zbędnego wysiłku!

umów trening

Zobacz gdzie jesteśmy

Sprawdź czy jesteśmy już blisko Twojego miejsca zamieszkania lub Twojej pracy.

nasze studia

Newsletter

Nie pozwól, by ważne informacje Cię ominęły. Bądź na bieżąco z wszystkimi nowościami! Zapisz się do naszego newslettera.

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19