Blog

Idealny sport dla seniora? Trening EMS w Studiu Synergy w Krakowie

@developers
Blog

Idealny sport dla seniora? Trening EMS w Studiu Synergy w Krakowie

@developers
Aktywność fizyczna u osób starszych jest naprawdę ważna. Istotne, by uświadomić sobie, że nasze ciało się zmienia i potrzebne jest większe zaangażowanie, aby utrzymać odpowiednią sprawność. Trening dla seniora? Zapraszamy na ulicę Piwną na trening EMS Kraków! Tam pod czujnym okiem m.in. trenerki Iwony pomożemy Ci dobrać odpowiednie ćwiczenia.

Aktywność fizyczna u osób starszych jest naprawdę ważna. Istotne, by uświadomić sobie, że nasze ciało się zmienia i potrzebne jest większe zaangażowanie, aby utrzymać odpowiednią sprawność. Trening dla seniora? Zapraszamy na ulicę Piwną na trening EMS Kraków! Tam pod czujnym okiem m.in. trenerki Iwony pomożemy Ci dobrać odpowiednie ćwiczenia.

Iwona Kobic – trenerka Studia Synergy przy ulicy Piwnej, jest absolwentką AWF-u. Ukończyła kierunek: kultura fizyczna osób starszych. “Wybrałam tę specjalizację z kilku względów. Po pierwsze bardzo mało jest informacji na temat tego, w jaki sposób trenować z osobą starszą. Starzenie się społeczeństwa sprawia, że wiedza na ten temat jest niezbędna. Po drugie – kierunek, który wybrałam, był pierwszym w Polsce dotyczącym aktywność fizycznej seniorów. A po trzecie, praca z osobami starszymi jest dla mnie bardzo interesująca i cieszy mnie, gdy widzę postępy i satysfakcję moich podopiecznych ”.

Zdrowy senior

U osób starszych znacznie częściej niż u młodych występują problemy ze zdrowiem. Pojawia się coraz więcej chorób, które trzeba brać pod uwagę podczas doboru ćwiczeń dla seniora. ”Aktywność fizyczna osób starszych pozwala spowolnić proces starzenia i poprawić komfort życia. Wpływa na wzmocnienie kości, poprawia krążenia i wydolność organizmu. Należy jednak pamiętać, że najważniejsze są bezpieczeństwo i odpowiednio dostosowany trening”- podkreśla Iwona. 

Gimnastyka dla seniora

Nieczęsto mówi się o tym, że ludzki organizm już od 25 roku życia coraz gorzej się regeneruje. Dlatego nie ma na co czekać – bądź aktywna/y! Osobom, które swoją przygodę ze sportem zaczynają w podeszłym wieku, jest znacznie trudniej, jednak nie oznacza to, że się nie da! Wiele osób starszych zaczyna dostrzegać swoje ograniczenia i za pomocą treningu dla seniora chcą utrzymać sprawność fizyczną jak najdłużej. 

Trening EMS – nie obciąża stawów

Trenerka Iwona potwierdza, że EMS Kraków to idealna aktywność dla starszych. “Nie ma obciążeń ani nagłych ruchów, cały trening przeprowadzany jest pod opieką wykwalifikowanego trenera. Podczas treningu w Studiu Synergy, gdzie jednocześnie są tylko 2 osoby, znacznie łatwiej jest skupić się na podopiecznym i korygować technikę wykonywanych ćwiczeń. EMS zwiększa wydolność oraz wzmacnia mięśnie głębokie kręgosłupa, które wpływają na poprawną postawę. Dociera również do mięśni dna miednicy, które są odpowiedzialne za trzymanie moczu”. “Trening 20 minut” Kraków pozwala na świadome kontrolowanie ciała. U osób starszych połączenia nerwowe słabną, a elektrostymulacja pozwala na ich wzmocnienie i poprawienie komfortu życia. Nietrzymanie moczu jak leczyć? Tu również trening dla seniora Kraków przyniesie odpowiedź!

Zapisz się na trening EMS w Studiu Synergy i odzyskaj pełną radość życia!

Anna Furtek
Studio Synergy

Powrót do bloga

Trening EMS

Dla zapracowanych i dla poszukujących zdrowia oraz sylwetki bez zbędnego wysiłku!

umów trening

Zobacz gdzie jesteśmy

Sprawdź czy jesteśmy już blisko Twojego miejsca zamieszkania lub Twojej pracy.

nasze studia
@developers

Trening EMS

Dla zapracowanych i dla poszukujących zdrowia oraz sylwetki bez zbędnego wysiłku!

umów trening

Zobacz gdzie jesteśmy

Sprawdź czy jesteśmy już blisko Twojego miejsca zamieszkania lub Twojej pracy.

nasze studia

Newsletter

Nie pozwól, by ważne informacje Cię ominęły. Bądź na bieżąco z wszystkimi nowościami! Zapisz się do naszego newslettera.

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19