Blog

Jak trening EMS może poprawić efekty w innych dziedzinach sportu? Odpowiadamy!

@developers
Blog

Jak trening EMS może poprawić efekty w innych dziedzinach sportu? Odpowiadamy!

@developers

Wyjątkowość treningu EMS polega przede wszystkim na jego kompleksowości, ponieważ angażuje do pracy całe ciało: 90% mięśni wraz z mięśniami głębokimi. Łączenie tego rodzaju treningu z uprawianiem różnych dyscyplin sportowych to świetna decyzja – poniżej dowiesz się dlaczego. 

Trening EMS znacznie poprawia wydolność organizmu 

Elektrostymulacja mięśni korzystnie wpływa na metabolizm – nawet przez cztery dni po ćwiczeniach pracuje on na podwyższonych obrotach. Dzięki temu czujemy się mniej ospali i zyskujemy energię do wszelkich aktywności. Trening podnosi wydolność tlenową, buduje siłę oraz wytrzymałość mięśniową, ponieważ jako jedyna forma aktywności na świecie zapewnia zaangażowanie dwóch rodzajów włókien mięśniowych (szybko kurczliwych i wolno kurczliwych) z taką samą siłą, co jest niemożliwe w żadnym innym treningu. 

Przez to, że wszystkie mięśnie pracują równocześnie, poprawia się stabilizacja. Dysbalans mięśniowy również się wyrównuje dzięki temu, że elektrody są parzyste i działają z taką samą siłą na kończyny oraz inne obszary ciała. 

Mięśnie, których nie jesteśmy w stanie angażować przy „normalnych” aktywnościach,  są pobudzane do pracy dzięki impulsom.

Poprawa osiąganych wyników w innych dziedzinach

W zależności od efektów, które chcesz osiągnąć, oraz tego, jaką dyscyplinę uprawiasz, możesz liczyć na poprawę w takich obszarach jak:

  • wzmocnienie mięśni głębokich, 
  • siła, 
  • wytrzymałość,
  • stabilizacja, 
  • wyrównanie dysbalansu. 

EMS a wytrzymałość w sportach siłowych

Dzięki temu, że EMS jako jedyna forma aktywności angażuje dwa rodzaje włókien mięśniowych, siła i wytrzymałość w czasie treningu wzrastają. Wszystkie mięśnie pracują równocześnie, co jest znaczną korzyścią względem wykonywania ćwiczeń izolowanych na konkretną partię mięśniową. Więcej informacji w tym temacie znajdziesz również w naszym artykule: Trening EMS a profesjonalny sportowcy.

Na koniec chcemy podkreślić, że chociaż treningi EMS nie wykluczają innych aktywności, to należy pamiętać o niezbędnym okresie regeneracji mięśni w zależności od aktywności, którą podejmujemy.  

W dodatku wspiera dochodzenie do siebie po kontuzji – dysbalans mięśniowy, który powstał po kontuzji w wyniku oszczędzania danej partii mięśniowej lub części ciała powoli zanika, ponieważ  impuls angażuje mięśnie z taką samą siłą i to w 90%. Ten trening wywodzi się z fizjoterapii, a dokładnie z elektroterapii, która była i nadal jest wykorzystywana do wykonywania zabiegów miejscowych w celu wzmocnienia osłabionych partii mięśniowych właśnie po kontuzjach. 

Jeśli masz pytania w tej kwestii, skonsultuj się z naszymi trenerami personalnymi w Studiu Synergy. 

Zapraszamy!

Powrót do bloga

Trening EMS

Dla zapracowanych i dla poszukujących zdrowia oraz sylwetki bez zbędnego wysiłku!

umów trening

Zobacz gdzie jesteśmy

Sprawdź czy jesteśmy już blisko Twojego miejsca zamieszkania lub Twojej pracy.

nasze studia
@developers

Trening EMS

Dla zapracowanych i dla poszukujących zdrowia oraz sylwetki bez zbędnego wysiłku!

umów trening

Zobacz gdzie jesteśmy

Sprawdź czy jesteśmy już blisko Twojego miejsca zamieszkania lub Twojej pracy.

nasze studia

Newsletter

Nie pozwól, by ważne informacje Cię ominęły. Bądź na bieżąco z wszystkimi nowościami! Zapisz się do naszego newslettera.

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19