Jak trening EMS może wpłynąć na… nasz mózg?

Trening Personalny - 9 lutego 2022
synergy ems mozg min

Bywają dni, w których czujemy się rozleniwieni i najchętniej spędzilibyśmy je od świtu do zmierzchu leżąc pod kocem. Jak radzić sobie z takim samopoczuciem? Przychodzimy do Was z poradą, którą bardzo ciężko przyjąć, ale uwierzcie nam – naprawdę działa. A jest nią… trening! Aktywność fizyczna oddziałuje bowiem nie tylko na nasze ciało, lecz także na umysł.

Rozum i serce

Wysiłek fizyczny mocniej aktywuje nasz układ krążenia i powoduje przyśpieszenie bicia serca, co usprawnia dopływ krwi do mózgu i dotlenia go. W rezultacie zwiększa się nasza kreatywność, koncentracja, zdolność zapamiętywania i przyswajania nowych informacji. Ćwiczenia oddziałują także na zagęszczenie neuronów w mózgu, dzięki czemu regeneruje się on znacznie łatwiej i szybciej.

Nerwy na wodzy

Ćwiczenia fizyczne wpływają również na ośrodkowy układ nerwowy, co przekłada się m.in. na zdolności decydujące w trudnych sytuacjach. Umiarkowany wysiłek działa ochronnie na centralny układ nerwowy, opóźnia jego starzenie, zwiększa możliwości poznawcze oraz opóźnia rozwój wielu chorób układu nerwowego.

Moc, energia, endorfina!

Aktywność fizyczna powoduje wyrzut endorfin, zwanych hormonem szczęścia. Powodują one dobre samopoczucie, a nierzadko wręcz stany euforyczne! Wywołują u nas także zadowolenie z siebie. Jednocześnie tłumią odczuwanie bólu.

W celu zwiększenia poziomu energii powinno się wykonywać ćwiczenia siłowe oraz tzw. cardio – czyli ćwiczenia zwiększające tętno.

Wprowadzenie do rutyny dostosowanych do potrzeb naszego ciała ćwiczeń i zachowywanie systematyczności w ich wykonywaniu ma pozytywny wpływ na cały organizm i znacznie zwiększa jego wydajność. Pamiętajmy jednak, że nie tylko nasze ciało czerpie korzyści z aktywności fizycznej – również nasz umysł, który jednocześnie osiąga wyżyny swoich możliwości, ale także regeneruje się i wypoczywa.

Dodatkowo działamy w ten sposób prewencyjnie względem wielu zaburzeń i chorób – możemy aktywnie przeciwdziałać wystąpieniu m.in. cukrzycy, nadciśnieniu czy chorobie wieńcowej!

Czujesz się zmotywowany, żeby zadbać o dobro swojego ciała i umysłu?

Nawet jeśli masz mało wolnego czasu – jak widać, warto zainwestować go w aktywność fizyczną. Doskonałym rozwiązaniem jest trening EMS, który aktywuje mięśnie głębokie, dając ponad 150 razy więcej skurczów niż klasyczny trening personalny. A to wszystko tylko w 20 minut, raz w tygodniu!

error: Kopiowanie treści jest zablokowane