Jak wzmocnienie ciała podczas treningu wpływa na nasze codzienne życie?

Trening Personalny, Zdrowie - 28 lipca 2022
artykul zdj

Wiele osób, myśląc o rozpoczęciu aktywności fizycznej, skupia się przede wszystkim na efektach sylwetkowych, jakie może osiągnąć. Mało kto zastanawia się jednak nad tym, jak wzmocnienie ciała podczas treningu może wpłynąć na codzienne życie.

Mięśnie > tkanka tłuszczowa

Podstawowymi kwestiami, pożądanymi przez osoby podejmujące aktywność fizyczną, są efekty wizualne ich trudu i regularnej pracy. Treningi mają wpływ na przemianę materii, pozwalając zachować równowagę pomiędzy ilością energii dostarczanej z pożywienia, a energią zużywaną przez organizm. Tym samym zmniejsza się poziom tkanki tłuszczowej, przy jednoczesnym wzroście procentowego udziału masy mięśniowej.

Wyrzut pozytywnych emocji

W trakcie wysiłku fizycznego w naszym organizmie wytwarzają się endorfiny, które wywołują u nas lepszy nastrój, jednocześnie redukując stres poprzez zmniejszenie poziomu kortyzolu. Systematyczne treningi zwiększają odporność organizmu na reakcje stresowe. Aktywność fizyczna prowadzi do redukcji napięć i bólów głowy, jednocześnie powodując wzrost poziomu energetycznego. 

Ponadto, poprawiający się pod wpływem treningów wygląd naszego ciała powoduje, że podnosi się nasza samoocena i pewność siebie, co również ma wpływ na lepszy nastrój. Zwiększająca się sprawność również daje nam poczucie kontroli nad własnym ciałem, co prowadzi do zwiększonego poczucia własnej skuteczności.

(Nie)widoczne zmiany

Stymulowanie ciała do wysiłku prowadzi do reakcji organizmu w postaci zmian adaptacyjnych. Wzmocnieniu ulegają  mięśnie, ścięgna, chrząstki i torebki stawowe oraz więzadła. To wszystko sprawia, że ryzyko wystąpienia kontuzji zarówno podczas codziennych czynności, jak i treningów, znacznie maleje. 

Dodatkowo zmniejsza się prawdopodobieństwo wystąpienia zwyrodnień stawów czy chorób cywilizacyjnych, takich jak otyłość, cukrzyca, miażdżyca, nadciśnienie tętnicze czy osteoporoza. Poprawia się funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego i zmniejsza się ciśnienie tętnicze, zarówno w spoczynku, jak i podczas wysiłku. Regulacji ulega również gospodarka hormonalna organizmu. 

Zostań swoim własnym bohaterem

Jakie chciałbyś mieć supermoce? Treningi mogą zapewnić Ci rozwój zdolności motorycznych, takich jak siła, wytrzymałość, szybkość, koordynacja, dokładność ruchów, stabilizacja i mobilność! Wpływanie na siłę i wytrzymałość mięśniową poprzez ćwiczenia jest niezwykle pomocne w życiu codziennym. Wzrasta wtedy tolerancja organizmu na zmęczenie – czy to wykonywaną pracą, czy trudami codzienności. 

Siedzący tryb życia i niepoprawne wzorce ruchowe również utrudniają nam kroczenie przez życie z dumnie wypiętą piersią – negatywnie wpływają na naszą postawę. Dobrze przeprowadzony trening wzmacnia osłabione tkanki i przywraca elastyczność przykurczonych mięśni, prowadząc do wyrównania asymetrii. Wzmacniane są także mięśnie głębokie, odpowiadające za utrzymanie ciała w odpowiednio spionizowanej pozycji. To z kolei ma przełożenie na łagodzenie bólu wynikającego z nieprawidłowej postawy.

Trening realnie wpływający na poprawę jakości życia

Trening EMS uchodzi za jedną z najkorzystniejszych metod treningowych, dostępnych obecnie na rynku. Trening z elektrostymulacją to 20-minutowa sesja wykonywana raz w tygodniu. Wykorzystywane w jej trakcie impulsy elektryczne wywołują kontrolowane skurcze mięśni. Wszystkie partie mięśniowe aktywowane są jednocześnie, aż 150 razy mocniej niż podczas tradycyjnego treningu. Jeśli więc szukasz treningu, który pozytywnie wpłynie na Twoje ciało i codzienne funkcjonowanie, a jednocześnie zależy Ci na większej oszczędności czasu – wypróbuj trening EMS 20 minut!

Wprowadzenie aktywności fizycznej ma realny wpływ na nasze zdrowie i jakość codziennego funkcjonowania. Wzmacniamy ciało i charakter, zapobiegamy różnym dolegliwościom, zmniejszamy reaktywność na sytuacje stresowe. Efekty podejmowanych ćwiczeń to nie tylko poprawa sylwetki, ale również większa sprawność, lepsza kondycja i świadomość własnego ciała, a także zdecydowanie lepsze samopoczucie!

Beata Sitarz
Studio Synergy

error: Kopiowanie treści jest zablokowane