Poznaj 5 skutecznych wskazówek, jak zmotywować się do ćwiczeń i zrealizować swoje marzenie o pięknej i zgrabnej sylwetce.

Jak zmotywować się do ćwiczeń? – 5 wskazówek

Trening Personalny - 20 sierpnia 2021
studiosy ofert dla firm1 min
studiosy ofert dla firm1 min

Zgrabna i smukła sylwetka to marzenie nie jednej osoby. Aby to osiągnąć, wiele z nas wyobraża sobie kilka godzin na siłowni w tygodniu i ogrom wyrzeczeń. W taki sposób marzenie o pięknym ciele zostaje odłożone na dalszy plan. My tym wyobrażeniom mówimy stanowcze NIE! Poznaj 5 skutecznych wskazówek, jak zmotywować się do ćwiczeń i zrealizować swoje pragnienia!

1. Wyznacz sobie osiągalne cele

Nic tak nie demotywuje, jak to, gdy wyznaczymy sobie jakiś cel i nie udaje nam się go osiągnąć. Najczęściej jest to spowodowane tym, że jest on niedopasowany do naszych możliwości. Musimy pamiętać, że zanim rozpoczniemy biegać 10-kilometrowe trasy, nie mając do czynienia w ogóle ze sportem, powinniśmy zacząć od długiego spaceru i stopniowo zwiększać swoje cele. Stopniując swoje cele, utrzymasz swój zapał do ćwiczeń.

2. Monitoruj swoje postępy

Na codzień możesz mieć wrażenie, że pomimo tego, że się starasz, Twoje ciało w ogóle się nie zmienia, a cały Twój wysiłek idzie na marne. Monitoruj to, jak zmienia się Twoje ciało. Okazuje się, że po kilku przebieżkach nie jesteś już tak nimi zmęczony/a, jak za pierwszym razem.

3. Uprawiaj sport ze znajomymi

Nie ma to, jak mieć towarzysza w podróży po zgrabną sylwetkę. Zmobilizuj osoby ze swojego otoczenia, by razem z Tobą zadbały o siebie. Podziel się z nimi wskazówkami, jak zmotywować się do ćwiczeń i wspólnie monitorujcie swoje postępy!

4. Nagradzaj się za osiągnięte cele

Kiedy wyznaczysz sobie cele, jakie chcesz osiągnąć, warto dodać do nich również nagrody, jakie sobie sprezentujesz za nie. Kojarzenie ćwiczeń z czymś przyjemnym na pewno będzie sposobem jak zmotywować się do ćwiczeń.

5. Skorzystaj z miesięcznego wyzwania Synergy w formie planera

Aby jak najbardziej ułatwić Wam poprzednie punkty, przygotowaliśmy planer do pobrania, który określi zadania na każdy dzień. Dzięki niemu będziecie mogli usystematyzować się w codziennej aktywności fizycznej.  Do pobrania >>TUTAJ<<

A Ty wiesz, jak zmotywować się do ćwiczeń? Może masz jakieś inne sprawdzone sposoby? 

error: Kopiowanie treści jest zablokowane