Blog

Leniwe jelita – jak pobudzić je do pracy?

@developers
Blog

Leniwe jelita – jak pobudzić je do pracy?

@developers

Problem związany z leniwymi jelitami jest często pochodną stylu życia: siedzącej pracy, ciągłego stresu, braku czasu na wypoczynek i ruch. Nie bez znaczenia jest również oparcie diety na wysokoprzetworzonych produktach.

Nieprawidłowości w pracy jelit wpływają niekorzystnie na stan fizyczny i psychiczny. Zalegające resztki pokarmowe powodują stany zapalne jelit, a także znacznie obniżają samopoczucie. W jaki sposób pobudzić je do pracy, a tym samym pozbyć się dyskomfortu?

Co jeść, a czego unikać?
Przede wszystkim należy wprowadzić do diety produkty bogate w błonnik, który oczyszcza jelita i reguluje rytm wypróżnień. Źródłem błonnika są m.in. jabłka, siemię lniane, otręby, pełnoziarnisty chleb i naturalne płatki zbożowe. Dobrym nawykiem jest rozpoczynanie dnia od szklanki wody z dodatkiem soku z cytryny i miodem. Pamiętaj jednak, aby produkty z błonnikiem wprowadzać do jadłospisu stopniowo. Ponadto warto urozmaicić menu o kiszonki i fermentowane napoje mleczne (np. maślanki i kefiry). Na perystaltykę jelit ma również wpływ to, ile płynów dziennie przyjmujemy. Unikać za to należy słodyczy, słodkich napojów, smażonych potraw i mocnej czarnej herbaty. Stosowanie herbatek przeczyszczających, pomimo chwilowej ulgi, może jeszcze bardziej rozregulować pracę jelit.

Więcej ruchu.
Nie musisz od razu zapisywać się na maraton. Ważne, by znaleźć coś, co sprawi przyjemność. Nawet niewielkie czynności mają znaczenie – wejście schodami do mieszkania, pójście na dalszy przystanek czy krótki spacer po pracy. Kluczem do sukcesu jest znalezienie w sobie silnej woli – nawet ćwiczenia w domu mogą przynieść wiele korzyści. Każdy ma szansę odnaleźć aktywność fizyczną, która będzie dawać jak najwięcej satysfakcji. Dla zapracowanych osób dobrym rozwiązaniem jest trening EMS w Studiu Synergy – wystarczy zaledwie 20 minut raz w tygodniu, by zrobić coś dla ciała i ducha. Brak motywacji? Elektrostymulacja mięśni pod okiem profesjonalnego trenera personalnego z pewnością rozwiąże ten problem.

Staraj się dbać o stały rytm dnia.
Pośpiech przyczynia się do zaburzenia pracy jelit. Brak czasu na codzienną toaletę prowadzi do zaparć nawykowych. Próby rozwiązania tego problemu herbatkami przeczyszczenie nie jest najlepszym pomysłem.

Po pomoc do apteki.
W aptekach dostępne są preparaty, które poprawiają pracę układu pokarmowego, ale przy tym nie powodują uzależnienia. Najlepiej szukać środków z minimalną ilością antrazwiązków oraz tych, które można przyjmować przez dłuższy czas. W przypadku wątpliwości należy skonsultować się z farmaceutą.

Powrót do bloga

Trening EMS

Dla zapracowanych i dla poszukujących zdrowia oraz sylwetki bez zbędnego wysiłku!

umów trening

Zobacz gdzie jesteśmy

Sprawdź czy jesteśmy już blisko Twojego miejsca zamieszkania lub Twojej pracy.

nasze studia
@developers

Trening EMS

Dla zapracowanych i dla poszukujących zdrowia oraz sylwetki bez zbędnego wysiłku!

umów trening

Zobacz gdzie jesteśmy

Sprawdź czy jesteśmy już blisko Twojego miejsca zamieszkania lub Twojej pracy.

nasze studia

Newsletter

Nie pozwól, by ważne informacje Cię ominęły. Bądź na bieżąco z wszystkimi nowościami! Zapisz się do naszego newslettera.

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19