Poznaj Synergy Team – Iwona, (nie tylko) trenerka EMS

Trening Personalny - 10 lipca 2020
1 Poznaj Synergy Iwona Rygowska trening EMS Krakow EMS Krakow trening Krakow treningi Krakow klub fitness Krakow silownia Krakow

“Sport zajmuje dużą część mojego życia – jednak to niejedyne moje zainteresowanie. Zawsze znajdę czas na inne pasje, takie jak gra na gitarze czy podróże autostopem. A oprócz tego lubię pomagać ludziom” – mówi Iwona Rygowska, trener EMS w Studio Synergy EMS Kraków przy ul. Wodociągowej (Salwator).

Fizjoterapia – to jest to!  

“Od początku chciałam zawodowo zajmować się sportem. Po ukończeniu liceum wiedziałam, że pójdę w tym kierunku, jednak zastanawiałam się, która droga będzie dla mnie najlepsza. Nie chciałam zostać nauczycielką WF-u w szkole, ale chciałam mieć kontakt z ludźmi. Z drugiej strony myślałam o naukach medycznych, które wiążą się z pomaganiem innym. W końcu doszłam do wniosku, że najlepszym kierunkiem dla mnie będzie fizjoterapia”.

Przyjdź do fizjoterapeuty, ZANIM zacznie boleć! 

Iwona jest nie tylko trenerką treningu EMS w Krakowie, w Studiu Synergy przy ulicy Wodociągowej. Zajmuje się również masażem terapeutycznym. Przyjmuje pacjentów z dolegliwościami bólowymi, zazwyczaj związanymi z siedzącym trybem życia. Najważniejsza rada od Iwony to: “Nie czekaj aż zacznie boleć – przyjdź i sprawdź, czy twój kręgosłup nie potrzebuje pomocy!”. Jak podkreśla; “lepiej zapobiegać niż leczyć”. Problemy z bólami pleców dotyczą nie tylko osób starszych. Coraz więcej młodych ludzi,
którzy spędzają wiele godzin w pozycji siedzącej, odczuwa dyskomfort.

Dlaczego trening EMS? 

Początkowo myślałam, że EMS – czyli elektrostymulacja mięśni – związana jest z fizjoterapią. Jak się później okazało – to nie tylko trening prozdrowotny, ale też “rekreacyjny”. Idealnie łączy moje dwie pasje, jakimi są sport i fizjoterapia. Dlatego postanowiłam zgłębić wiedzę w tym kierunku. Napisałam nawet pracę magisterską na ten temat! Badałam wpływ treningu EMS na siłę uchwytu kończyn górnych. I muszę przyznać, że wyniki były bardzo przekonujące. Okazało się, że trening EMS zwiększa siłę uchwytu w kończynach górnych. To dodatkowo przekonało mnie, że podjęcie pracy w Studiu Synergy było świetną decyzją, a EMS poprawia kondycję naszych klientów i zwiększa komfort życia”.

Jeśli chcesz trenować pod czujnym okiem wykwalifikowanego trenera EMS i fizjoterapeuty “w jednym” – zapraszamy do studia treningu EMS w Krakowie, przy ulicy Wodociągowej 47!

Anna Furtek / Studio Synergy

error: Kopiowanie treści jest zablokowane