Blog

Pozytywny wpływ kawy na zdrowie

@developers
Blog

Pozytywny wpływ kawy na zdrowie

@developers

Kawa cieszy się tak dużą popularnością, że wiele osób nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia bez wypicia filiżanki tego napoju. Oprócz swoich właściwości pobudzających, doskonale sprawdza się w sytuacjach towarzyskich: kawiarnie prześcigają się w rozszerzaniu swojej oferty, by jak najskuteczniej zadbać o kubki smakowe miłośników małej czarnej. Na temat picia kawy powstało wiele nieprawdziwych poglądów, które są weryfikowane przez badania sprawdzające jej wpływ na ludzki organizm.

Korzyści wynikające z picia kawy:

  1. Poprawa samopoczucia i zdolności koncentracji.

Zawarta w kawie kofeina pobudza ośrodkowy układ nerwowy i korę mózgową. Efektem tego jest zminimalizowanie uczucia zmęczenia i zwiększenie zdolności logicznego myślenia. Kawa zwiększa także na produkcję serotoniny, dzięki czemu wpływa na polepszenie nastroju.

  1. Zmniejszenie ryzyka zachorowania na różnego typu nowotwory.

Kawa stanowi źródło antyoksydantów, dzięki czemu usprawnione zostają procesy oczyszczania i obrony organizmu. Badania wskazują, że regularne picie kawy może zapobiec rozwojowi raka jelita grubego, sutka, wątroby i pęcherza moczowego.

  1. Pomoc w odchudzaniu.

Picie kawy podkręca metabolizm i korzystanie wpływa na proces spalania tłuszczów.

  1. Ochrona przed rozwojem cukrzycy typu II.

Zawarte w kawie przeciwutleniacze korzystnie wpływają na metabolizm cukru w organizmie.

  1. Działanie moczopędne.

Dzięki tej właściwości, picie kawy pomaga w usuwaniu szkodliwych substancji z organizmu.

  1. Poprawa wydajności podczas ćwiczeń fizycznych.

Trening EMS, podobnie jak inne ćwiczenia fizyczne, wymagają od naszego ciała wysiłku, dlatego przestrzegamy przed przystępowaniem do aktywności na czczo. O tym, jak ważne jest zjedzenie pełnowartościowego posiłku oraz zadbanie o prawidłowy poziom nawodnienia organizmu przed treningiem, nie trzeba przekonywać.  Korzystny wpływ może przynieść także wypicie filiżanki kawy, która stymuluje do działania oraz może pomóc w zwiększeniu wydolności całego organizmu. Dobra wiadomość także dla osób obawiających się zakwasów, które mogą wystąpić po personalnym treningu EMSStudio Synergy: kofeina wpływa na zmniejszenie dolegliwości bólowych mięśni.

Osoby mające tendencję do podwyższonego ciśnienia oraz trenujące wieczorami, powinny zrezygnować z kawy przed przystąpieniem do ćwiczeń. Wskazany jest również umiar w spożywaniu kawy, ponieważ zbyt częste sięganie po filiżankę tego napoju, może zaszkodzić naszemu zdrowiu.

 

 

Powrót do bloga

Trening EMS

Dla zapracowanych i dla poszukujących zdrowia oraz sylwetki bez zbędnego wysiłku!

umów trening

Zobacz gdzie jesteśmy

Sprawdź czy jesteśmy już blisko Twojego miejsca zamieszkania lub Twojej pracy.

nasze studia
@developers

Trening EMS

Dla zapracowanych i dla poszukujących zdrowia oraz sylwetki bez zbędnego wysiłku!

umów trening

Zobacz gdzie jesteśmy

Sprawdź czy jesteśmy już blisko Twojego miejsca zamieszkania lub Twojej pracy.

nasze studia

Newsletter

Nie pozwól, by ważne informacje Cię ominęły. Bądź na bieżąco z wszystkimi nowościami! Zapisz się do naszego newslettera.

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19