Blog

Skuteczne odchudzanie – najważniejsze zasady!

Krzysiek Knutelski
Blog

Skuteczne odchudzanie – najważniejsze zasady!

Krzysiek Knutelski

W dzisiejszym blogu poruszymy temat odchudzania. Poniżej przedstawimy Wam szereg kluczowych obszarów, jakimi należy się zająć, aby przeprowadzić skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej. Najważniejsze o czym należy pamiętać to fakt, że do zrzucenia zbędnych kilogramów niezbędny jest deficyt kaloryczny. Jest to sytuacja, w której wartość dostaracznych przez jedzenie i picie kalorii, jest mniejsza niż wartość, którą wykorzystujemy w codziennym życiu np. w czasie treningu, codziennych czynności w domu, pracy czy do utrzymania funkcji życiowych.

zbilansowana dieta

Kluczowym elementem redukcji tkanki tłuszczowej jest utrzymanie zbilansowanej diety. Skupcie się na świeżych warzywach, owocach, pełnoziarnistych produktach, chudym mięsie, rybach i zdrowych tłuszczach (np. awokado, oliwa z oliwek). Unikajcie nadmiaru przetworzonych pokarmów, słodkich napojów, fast foodów i tłustych przekąsek. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby od czasu do czasu zjeść pizzę czy kilka kostek czekolady. Chodzi jednak o to, że jedząc mocno przetworzoną żywność – dużo łatwiej nam przekroczyć dzienne zapotrzebowanie kcal i przytyć.

Pomoc w zakresie dietetyki możecie uzyskać w Studio Synergy umawiając się na konsultację TUTAJ

zadbaj o sen

Dostateczna ilość snu jest niezwykle ważna. Podczas snu organizm regeneruje się i odnawia, co wpływa na efektywność odchudzania. Badania pokazują, że będąc niewsypanym chętniej sięgamy po przekąski, trudniej nam utrzymać założenia dietetyczne i mocniej odczuwamy głód. Dlatego zalecane 7-9h snu jest tak ważne, również w kontekście odchudzania!

Odpowiednie nawodnienie

Odpowiednia ilość wody w organizmie jest bardzo ważna. Nieprawidłowa gospodarka wodna w naszym ciele, może mieć negatywny wpływ na redukcję tkanki tłuszczowej. Dzieje się to zwłaszcza w sytuacji, kiedy nasz organizm zatrzymuje wodę i zaburza to nieco efekty naszej redukcji. Mimo trzymania się założeń dietetycznych i bycia w deficycie kalorycznym, przez pewien czas możemy nie widzieć efektów na wadze właśnie przez nieprawidłową gospodarkę wodną naszego organizmu. Co więcej, picie odpowiedniej ilości płynów może zmniejszać ilość jedzenia jakie zjemy (zwłaszcza jeśli będziemy pić przed posiłkiem), a także może korzystnie wpłynąć na nasz trening – podnosząc jego efektywność.

aktywność fizyczna

Kolejną kluczową sprawą jest aktywność fizyczna. W kontekście odchudzania najlepiej sprawdzą się treningi aerobowe, oraz interwałowe. Pozwolą na spalanie większej ilości kcal, jednak minusem jest fakt, że nie rozwijają mięśni. W efekcie, po redukcji tkanki tłuszczowej nasze ciało może nie wyglądać tak jakbyśmy sobie wymarzyli z uwagi na brak masy mięsniowej. Rozwiązaniem jest łączenie treningów wydolnościowych z siłowymi. Możemy tu wybrać bieganie, pływanie czy rower połączone z treningami na siłowni. Jeśli jednak nie mamy na to wystarcająco dużo czasu, dobrym wyborem może okazać się trening EMS, który łączy w sobie cechy treningu interwałowego z treningiem siłowym, a co więcej poprawia jakość skóry, co po zredukowaniu kilku kg może być kluczowe dla estetycznej sylwetki.

Więcej o treningu EMS tutaj.

Doceniajmy też aktywności, które nie kojarzą nam się być może z treningiem. Spacery, jazda na rowerze, jazda na rolkach, gra w piłkę, zabawa z psem czy gra w badmintona, to świetne sposoby na spalanie kcal a co za tym idzie redukcję tkanki tłuszczowej. Ważne, aby wybrana aktywność sprawiała Wam przyjemność!

Podsumowanie

Najważniejsze, to zdrowa zbilansowana dieta i aktywność fizyczna, które wykreują nam deficyt kaloryczny niezbędny do redukcji tkanki tłuszczowej. Poza tym warto zadbać o regenrację i odpowiednie nawodnienie. Nie warto rzucać się na niskokaloryczne diety (1000kcal), diety eliminacyjne czy detoksy sokowe. Odpuśmy też godziny nudnych i znienawidzonych przez nas aktywności. Wybierajmy drogę, którą będziemy mogli utrzymywać długofalowo!

Powrót do bloga

Trening EMS

Dla zapracowanych i dla poszukujących zdrowia oraz sylwetki bez zbędnego wysiłku!

umów trening

Zobacz gdzie jesteśmy

Sprawdź czy jesteśmy już blisko Twojego miejsca zamieszkania lub Twojej pracy.

nasze studia
Krzysiek Knutelski

Trening EMS

Dla zapracowanych i dla poszukujących zdrowia oraz sylwetki bez zbędnego wysiłku!

umów trening

Zobacz gdzie jesteśmy

Sprawdź czy jesteśmy już blisko Twojego miejsca zamieszkania lub Twojej pracy.

nasze studia

Newsletter

Nie pozwól, by ważne informacje Cię ominęły. Bądź na bieżąco z wszystkimi nowościami! Zapisz się do naszego newslettera.

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19