Blog

Studio Synergy z franczyzą EMS – na przekór wirusowi!

@developers
Blog

Studio Synergy z franczyzą EMS – na przekór wirusowi!

@developers

Branża fitness jest jedną z tych, które najbardziej ucierpiały wobec koronawirusowych obostrzeń. Pozamykane siłownie jeszcze długo będą musiały odbudowywać zaufanie klientów, a wszystkie firmy – wypracować perfekcyjne procedury bezpieczeństwa. Krakowska sieć studiów EMS – Studio Synergy nie tylko nie składa broni, ale nawet jest gotowa… na krajową ekspansję. W Synergy uważają, że paradoksalnie to może być najlepszy moment na franczyzowe inwestycje i rozwój własnego biznesu z dziedziny franczyza fitness.

“Branża fitness jest tak dynamiczna, jak nasi klienci i wiele form stosowanych treningów. Tu nie wystarczy być na bieżąco, trzeba zawsze wybiegać o krok naprzód. Koronawirus sprawił, że najlepiej nawet o dwa. Niestety, uderzenie w gospodarkę jest tak mocne, że ci, którzy nie myśleli długofalowo i strategicznie, mogą po prostu tego nie wytrzymać” – prognozuje Bartłomiej Stanek, właściciel Studia Synergy i Synergy Franchise.

Kameralnie i bezdotykowo

Czy frekwencja w oferujących aktywność fizyczną placówkach drastycznie spada? Po jakim czasie, jeśli w ogóle, klienci wrócą do trybu “sprzed wirusa”? Jako że aktualna sytuacja jest precedensem na skalę światową, możemy tylko obserwować i “zgadywać”. Pod Wawelem dostrzegają jednak szansę dla biznesów takich, jak właśnie kameralne studia treningów EMS, w tym fitness franczyza. “Wielu z nas siedziało lub nadal siedzi w domach przez miesiąc, dwa. Czasami bez żadnego ruchu lub próbując ćwiczyć na własną rękę, ale wiadomo, jak w takich okolicznościach trudno o motywację. Obostrzenia są stopniowo znoszone. Mimo że formalnie studia EMS prawdopodobnie mogły działać cały czas, dla komfortu ćwiczących w pierwszych tygodniach wstrzymaliśmy działalność i przekierowaliśmy ją na treningi online, oferując również inne formy podtrzymywania aktywności naszych klientów i utrzymywania relacji z nimi”.

“Wszyscy powoli wracamy do życia zbliżonego do normalności. Spragnieni m.in. ruchu, nierzadko z dodatkowymi kilogramami do zrzucenia i z mięśniami, które warto odbudować, by znowu móc dostrzec je w lustrze. I właśnie w tych okolicznościach butikowe studia, takie jak nasze Synergy, doskonale wpasowują się w potrzebę stęsknionych za aktywnością klientów. W Synergy ćwiczymy bez kontaktu z trenerem czy sprzętem. Dodatkowo wprowadziliśmy całą listę procedur i zabezpieczeń na zasadzie >>na wszelki wypadek<<. Wszystko po to, by po powrocie każda ćwicząca osoba mogła skoncentrować się wyłącznie na treningu” – dodaje Bartłomiej Stanek.

W co inwestować?

Czy zatem studia EMS w całej Polsce wkrótce będą przeżywać oblężenie? Może skala nie będzie aż tak ogromna, ale z pewnością można spodziewać się rosnącego z każdym dniem i tygodniem zainteresowania franczyzą klubu fitness czy franczyzą EMS. Myśląc w perspektywie biznesowej, mimo spadających dochodów i rosnących wydatków, dla rozważających inwestycje w branżę fitness, to może być paradoksalnie najlepszy moment. W Synergy są przekonani, że świetną decyzją jest zaangażowanie swoich środków w biznes taki, jak dochodowa franczyza.

2 Studio Synergy franczyza fitness franczyza EMS fitness franczyza franczyza klub fitness franczyza Studio Synergy Synergy Franchise Studio Synergy Franchise

Na krakowskim przykładzie, innowacyjny koncept franczyzowy ma liczne atuty. Wypracowywane przez lata szczegółowe procedury, wsparcie w doborze i wyposażeniu lokalu czy wzmocnienie działań marketingowych z poziomu centrali na rzecz promocji nowych studiów franczyzowych to tylko niektóre z zalet takiego wariantu. W największym skrócie – inwestując we franczyzę Studio Synergy Franchise, nie jesteś sam. “Walczymy wspólnie, a każdy franczyzobiorca ma w nas bezcenne wsparcie. Wieloletnie doświadczenie, międzynarodowe know-how i znajomość krajobrazu treningów EMS to mocne strony współpracy z punktu widzenia partnera franczyzowego. Kiedy wkraczamy na rynek sami, może się okazać, że pewne mechanizmy nas zaskoczą, będziemy musieli uczyć się ich na bieżąco. Nie każdemu w takiej sytuacji wystarczy cierpliwości i pieniędzy. Dlatego przed wejściem w inwestycję warto dokładnie przemyśleć, czy faktycznie wsparcie uznanych już marek franczyzowych w branży fitness nie będzie optymalnym rozwiązaniem” – podkreśla właściciel sieci EMS Studio Synergy.

Damian Juszczyk

Powrót do bloga

Trening EMS

Dla zapracowanych i dla poszukujących zdrowia oraz sylwetki bez zbędnego wysiłku!

umów trening

Zobacz gdzie jesteśmy

Sprawdź czy jesteśmy już blisko Twojego miejsca zamieszkania lub Twojej pracy.

nasze studia
@developers

Trening EMS

Dla zapracowanych i dla poszukujących zdrowia oraz sylwetki bez zbędnego wysiłku!

umów trening

Zobacz gdzie jesteśmy

Sprawdź czy jesteśmy już blisko Twojego miejsca zamieszkania lub Twojej pracy.

nasze studia

Newsletter

Nie pozwól, by ważne informacje Cię ominęły. Bądź na bieżąco z wszystkimi nowościami! Zapisz się do naszego newslettera.

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19