Blog

Trening EMS dla osób starszych

@developers
Blog

Trening EMS dla osób starszych

@developers

Zdrowy i aktywny tryb życia bez wątpienia zaowocuje w późniejszych latach, dlatego warto jak najwcześniej zadbać o dobrą kondycję swojego organizmu. Nie oznacza to jednak, że w okresie emerytalnym jest już za późno na zapewnienie sobie solidnej dawki ruchu. Co prawda trzeba mieć na uwadze pewne ograniczenia ciała, ale na pewno warto znaleźć taką dyscyplinę sportu, która najbardziej będzie odpowiadać naszym potrzebom i możliwościom.

Wpływ ruchu na organizm

Nie od dziś wiadomo, że ruch to zdrowie, dlatego decyzja o aktywnym sposobie spędzenia czasu na pewno spotka się z aprobatą ze strony lekarza. Trzeba jednak mieć na uwadze, że ze względu na zmniejszoną odporność organizmu na urazy, niektóre formy wysiłku fizycznego w pewnym wieku mogą nam zaszkodzić.

Wśród seniorów szczególną popularnością cieszy się nordic walking, którego zaletą jest minimalne obciążenie ciała i duża wydajność. Z podobnych względów polecaną formą aktywności jest pływanie, które przynosi pozytywne rezultaty osobom po zawale serca oraz borykającym się z kontuzjami stawów kolanowych.

Dobranie odpowiedniej dyscypliny do swoich możliwości może przynieść szereg korzyści dla naszego ciała:

  • lepsza wydajność mózgu

  • prewencja przed cukrzycą i otyłością

  • hamowanie komórek Alzheimera

  • poprawa metabolizmu

  • dotlenienie organizmu

  • zapobieganie zmianom zwyrodnieniowym

  • poprawa pracy serca

  • wzmocnienie mięśni

  • pozytywny wpływ na samopoczucie

Trening EMS alternatywą do tradycyjnych ćwiczeń

Elektrostymulacja mięśni jest innowacyjną metodą pozwalającą na poprawę stanu zdrowia i kondycji. Możliwość dostosowania impulsu elektrycznego i rodzaju ćwiczeń do indywidualnych predyspozycji sprawia, że jest to doskonała propozycja dla osób w różnym wieku. Osoby starsze nie muszą się obawiać o ewentualne kontuzje i nadwyrężenia mięśni: przeprowadzony przez trenera personalnego trening EMS jest całkowicie bezpieczny, ponieważ odbywa się bez użycia obciążeń. Kolejną zaletą tej aktywności jest jej kompleksowość: w trakcie jednego treningu ćwiczeniom poddawane są wszystkie partie mięśniowe. Elektrostymulacja mięśni przynosi szereg korzyści, wśród których dla seniorów szczególnie istotne mogą być: poprawa motoryki ciała i wydolności organizmu oraz zmniejszenie tkanki tłuszczowej.

Przed pierwszą wizytą w Studiu Synergy należy zapoznać się z listą przeciwwskazań uniemożliwiających przeprowadzenie treningu EMS. W razie wątpliwości co do swojego stanu zdrowia, nieodzowna jest konsultacja lekarska.

Powrót do bloga

Trening EMS

Dla zapracowanych i dla poszukujących zdrowia oraz sylwetki bez zbędnego wysiłku!

umów trening

Zobacz gdzie jesteśmy

Sprawdź czy jesteśmy już blisko Twojego miejsca zamieszkania lub Twojej pracy.

nasze studia
@developers

Trening EMS

Dla zapracowanych i dla poszukujących zdrowia oraz sylwetki bez zbędnego wysiłku!

umów trening

Zobacz gdzie jesteśmy

Sprawdź czy jesteśmy już blisko Twojego miejsca zamieszkania lub Twojej pracy.

nasze studia

Newsletter

Nie pozwól, by ważne informacje Cię ominęły. Bądź na bieżąco z wszystkimi nowościami! Zapisz się do naszego newslettera.

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19