Blog

Trening EMS dla osób z kifozą piersiową

@developers
Blog

Trening EMS dla osób z kifozą piersiową

@developers

W Studiu Synergy często spotykamy osoby borykające się z różnymi problemami z kręgosłupem. Siedzący tryb życia i nieprawidłowe nawyki dotyczące postawy sprawiają, że może dojść do wady nazywanej kifozą pogłębioną.

Czym jest kifoza piersiowa pogłębiona

Kifoza piersiowa pogłębiona to choroba, która polega na nadmiernym wygięciu kręgosłupa ku tyłowi w odcinku piersiowym i krzyżowym. Charakterystyczną cechą tej dolegliwości są zaokrąglone plecy, a w późniejszych stadiach garb. Kifoza pogłębiona objawia się wysuniętą do przodu głową oraz barkami. Klatka piersiowa jest zapadnięta, a łopatki bardziej odstające. Kifozie towarzyszą także inne symptomy, takie jak: ból mięśni pleców oraz problemy z oddychaniem ze względu na nieodpowiednio obciążony kręgosłup i nacisk na płuca.

Przyczyny kifozy piersiowej:

 • urazy kręgosłupa
 • roszczep kręgosłupa
 • wady wrodzone
 • choroby układu kostnego (np. osteoporoza, artretyzm)
 • dyskopatia
 • długotrwałe przebywanie w pochylonej pozycji
 • inne wady kręgosłupa (np. skolioza)
 • dystrofia mięśniowa
 • polio
 • choroby układu hormonalnego lub tkanki łącznej
 • choroba pageta
 • choroba Scheuermanna (w przypadku dzieci)
 • wypadnięcia dysku

Trening EMS na problemy z postawą ciała

W Studiu Synergy często gościmy osoby, które mają widocznie zaokrąglone plecy i wysunięte barki. Dzięki temu, że trening EMS prowadzony jest przez profesjonalnego trenera personalnego bez użycia obciążenia, zyskuje się pewność, że wada postawy nie zostanie pogłębiona. Nieumiejętne ćwiczenia, wykonywane na własną rękę, mogą bowiem dodatkowo przyczynić się do rozwoju schorzenia. Co istotne, elektrostymulacja mięśni poprzez impuls elektryczny wzmacnia mięśnie przeciwstawne przy jednoczesnym zadbaniu o zachowanie prawidłowej pozycji kręgosłupa. Dodatkową korzyścią jest możliwość wyrównanie dysbalansu mięśniowego oraz wzmocnienie mięśni (powierzchownych i głębokich) co korzystnie wpływa na zmniejszenie odczuwania dolegliwości bólowych. Najważniejszą kwestią jest jednak to, że personalny trening EMS w Synergy Studio Kraków dzięki wykwalifikowanej kadrze jest bezpieczny i szybko przynosi efekty w postaci złagodzenia bólu pleców.

Leczenie

Łagodniejsze stadia kifozy nie wymagają specjalistycznego leczenia – zazwyczaj wystarczy dobranie odpowiedniego materaca do spania oraz wykonywanie zaleconych ćwiczeń przez lekarza. Zaawansowane stadia kifozy leczone są farmakologicznie, poprzez gimnastykę korekcyjną lub masaże. Jeśli wada ta połączona jest z infekcjami kręgosłupa lub guzkami, konieczna może okazać się interwencja chirurgiczna.

Powrót do bloga

Trening EMS

Dla zapracowanych i dla poszukujących zdrowia oraz sylwetki bez zbędnego wysiłku!

umów trening

Zobacz gdzie jesteśmy

Sprawdź czy jesteśmy już blisko Twojego miejsca zamieszkania lub Twojej pracy.

nasze studia
@developers

Trening EMS

Dla zapracowanych i dla poszukujących zdrowia oraz sylwetki bez zbędnego wysiłku!

umów trening

Zobacz gdzie jesteśmy

Sprawdź czy jesteśmy już blisko Twojego miejsca zamieszkania lub Twojej pracy.

nasze studia

Newsletter

Nie pozwól, by ważne informacje Cię ominęły. Bądź na bieżąco z wszystkimi nowościami! Zapisz się do naszego newslettera.

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19