TRENING EMS W WALCE Z CELLULITEM

Trening Personalny, Zdrowie - 26 lutego 2018

Cellulit, jako problem natury estetycznej, jest źródłem dyskomfortu i braku pewności siebie wielu kobiet. Z medycznego punktu widzenia „skórka pomarańczowa” pojawia się w wyniku gromadzenia w obszarze skóry właściwej i w tkance łącznej zbyt dużej ilości tłuszczu, wody oraz innych produktów przemiany materii. W miejscach dotkniętych tym defektem, następuje gorsze dotlenienie i ukrwienie komórek, skóra traci elastyczność i pojawiają się na niej charakterystyczne grudki i zgrubienia.

RODZAJE CELLULITU

Wbrew obiegowym opiniom, nie jest prawdą, że z cellulitem borykają się wyłącznie osoby z nadwagą. Co istotne, tylko jeden rodzaj cellulitu ściśle związany jest z problem z utrzymaniem właściwej wagi. Pozostałe rodzaje zależą od wielu innych czynników, m.in.: stylu życia, genów, nałogów. Dobranie metody leczenia na podstawie właściwego rozpoznania swojego przypadku, jest kluczem do skutecznej walki ze „skórką pomarańczową”.

Ze względu na podłoże wyróżnia się:

cellulit wodny – pojawia się nawet u kobiet szczupłych i związany jest z nieprawidłowym krążeniem krwi i limfy w tkance łącznej. Jeśli pomimo zmiany trybu życia i wzmożonej pielęgnacji skóry problem się utrzymuje, zaleca się wizytę u lekarza, który może zlecić badania hormonów.

cellulit tłuszczowy (lipidowy) – pojawia się u osób borykających się z nadwagą, otyłych lub tych, które nagle przybrały na wadze. Charakterystyczne grudki na skórze są efektem gromadzenia się w komórkach toksyn, tłuszczu i zbędnych produktów przemiany materii. Najczęściej występuje na biodrach, brzuchu i udach.

cellulit cyrkulacyjny – jest bolesny i trudny do pozbycia się. Można go rozpoznać poprzez dotyk: tworzą go twarde podskórne grudki.

Do najczęstszych przyczyn powstania cellulitu należą:

  • siedzący tryb życia
  • problemy z krążeniem
  • nieprawidłowe nawyki żywieniowe
  • problemy hormonalne
  • wady postawy
  • nałogi

REDUKCJA CELLULITU DZIĘKI EMS

Istnieje szereg sposobów na walkę z tym wstydliwym problemem – poczynając od profesjonalnych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej, na domowych kuracjach kończąc. Jedną z najskuteczniejszych i najszybszych metod na redukcję „pomarańczowej skórki” jest elektrostymulacja mięśni. Doświadczony trener personalny pomoże w doborze ćwiczeń pobudzających mięśnie, a tym samym wpływających na zwiększenie napięcia tkanki łącznej.

Trening EMS szczególnie polecany jest osobom, które ze względu na różne schorzenia i problemy zdrowotne nie mogą nadmiernie obciążać stawów i ścięgien tradycyjnymi ćwiczeniami fizycznymi. Kolejną korzyścią wynikającą ze stosowania tej metody jest oszczędność czasu: w drodze do wymarzonej sylwetki potrzeba go znacznie mniej niż podczas standardowych treningów na siłowni.

Systematyczne treningi ems wpływają na zmniejszenie tkanki tłuszczowej, poprawiają krążenie krwi i metabolizm, czego efektem jest wzmocniona i jędrna skóra bez cellulitu.

ZADBAJ O DIETĘ

Należy pamiętać, że tylko połączenie prawidłowej pielęgnacji skóry, ćwiczeń fizycznych ze zbilansowaną dietą może przynieść pożądane rezultaty. Sprzymierzeńcami w walce z cellulitem są produkty zawierające antyoksydanty i lecytynę. Jadłospis należy oprzeć na warzywach i owocach, chudym mięsie i rybach oraz dużej ilości wody mineralnej. Dobroczynny wpływ na skórę mają m.in.: brokuły, pestki dyni i słonecznika, koper włoski, kiełki zbóż, orzechy, zielona herbata i pokrzywa.

Odpowiednio dobrany trening przeprowadzony przez trenera personalnego oraz regularnie spożywane posiłki wpływają korzystnie na przemianę materii, a tym samym na wygląd i stan skóry.

error: Kopiowanie treści jest zablokowane