Blog

Twój trener osobisty – przewaga treningu personalnego

@developers
Blog

Twój trener osobisty – przewaga treningu personalnego

@developers

Największą zaletą płynącą z korzystania z treningu personalnego jest zindywidualizowany charakter takiej współpracy. Owszem, można się zapisać na zajęcia grupowe, w których będą uczestniczyły osoby posiadające taki sam cel. Ale trzeba pamiętać, że ich odrębnych oczekiwań formuła takich zajęć niestety nie uwzględnia. Trening personalny jest dopasowany do specyficznych potrzeb oraz możliwości klienta. Wszystkie podejmowane w jego ramach działania mają go doprowadzić do osiągnięcia zamierzonego celu, którym może być uzyskanie wymarzonej sylwetki, rozbudowa muskulatury, poprawa wydolności organizmu.

Aktywne wsparcie trenera osobistego

Zajęcia w ramach takiego treningu prowadzi trener personalny, który nie jest jedynie obserwatorem. Cały proces wymaga jego zaangażowania, które przejawia się w korygowaniu błędów dotyczących techniki, demonstrowania sposobu prawidłowego wykonywania ćwiczeń. Cenne jest również wsparcie merytoryczne, jakiego jest w stanie udzielić kompetentny osobisty trener – informacje na temat szczegółowych zagadnień związanych z zaplanowanymi ćwiczeniami, dietą. To jest ten element, którego brakuje osobom decydującym się podjąć trening na własną rękę. W takich sytuacjach działają po omacku albo starają się pozyskać przydatne wiadomości z wszystkich dostępnych im źródeł, co na ogół ogranicza się do zaczerpnięcia wiadomości z sieci, które nierzadko zawierają błędy oraz przekłamania.

Plan dietetyczny oraz ćwiczeniowy

Jeszcze gorzej przedstawia się kwestia trenowania na własną rękę. Z wytyczeniem celu ćwiczeń nikt nie posiada większych problemów. Trudności zaczynają się na etapie, na którym trzeba samodzielnie ułożyć plan treningowy lub opracować dietę. Osobisty trener wydaje się być w tym względzie niezastąpiony. Zwłaszcza jeśli jest to osoba kompetentna, należycie przygotowana do wykonywania swojej pracy.

Motywacja jako jedna z większych zalet treningu personalnego

Elementem przesądzającym o przewadze, którą ma trening personalny, jest motywacja. Można ćwiczyć silną wolę i próbować konsekwentnie realizować przyjęte założenia dotyczące ćwiczeń oraz diety, ale w sytuacji, gdy nikt nie pełni nadzoru nad całym procesem, łatwo jest o małe lub większe odstępstwa. Trenerzy personalni na bieżąco monitorują postępy swoich klientów. Sprawdzają takie parametry jak waga, ilość tkanki tłuszczowej, mięśniowej oraz wody. Jeśli więc pojawiają się nawet niewielkie dietetyczne grzeszki – z pewnością nie zostaną one przeoczone. Czasem ciężko jest zmobilizować się do ćwiczeń. Znacznie trudniej jest sobie odpuścić trening, gdy osobisty trener czeka na spotkanie. Tym elementem, który często podcina skrzydła osobom ćwiczącym samodzielnie, jest również nuda i rutyna. Nie posiadając stosownej wiedzy, trudno jest być kreatywnym w obmyślaniu całych zestawów ćwiczeń. Trening personalny przewiduje takie formy aktywności, które są idealnie dopasowane do potrzeb osoby trenującej. Są one również stosownie dobrane pod kątem jej preferencji – tak, aby ćwiczenia nie tylko pozwalały na wypracowanie konkretnych efektów, ale sprawiały również przyjemność i satysfakcję. To bardzo dobra siła napędowa do konsekwentnego realizowania przyjętych założeń.
Współpraca w ramach takiego treningu posiada kompleksowy charakter i działa na wielu rożnych płaszczyznach. Trener osobisty to po części rehabilitant, dietetyk, psycholog, mentor, przyjaciel. Człowiek, który zawsze stoi przy boku swojego klienta i na wszelki dostępny mu sposób wspiera go w podejmowanych wysiłkach.

Tutaj sprawdzisz cenę treningu personalnego EMS w Studio Synergy!

Powrót do bloga

Trening EMS

Dla zapracowanych i dla poszukujących zdrowia oraz sylwetki bez zbędnego wysiłku!

umów trening

Zobacz gdzie jesteśmy

Sprawdź czy jesteśmy już blisko Twojego miejsca zamieszkania lub Twojej pracy.

nasze studia
@developers

Trening EMS

Dla zapracowanych i dla poszukujących zdrowia oraz sylwetki bez zbędnego wysiłku!

umów trening

Zobacz gdzie jesteśmy

Sprawdź czy jesteśmy już blisko Twojego miejsca zamieszkania lub Twojej pracy.

nasze studia

Newsletter

Nie pozwól, by ważne informacje Cię ominęły. Bądź na bieżąco z wszystkimi nowościami! Zapisz się do naszego newslettera.

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19