Blog

Wyjątkowy trening dla każdego. Zalety treningu EMS

@developers
Blog

Wyjątkowy trening dla każdego. Zalety treningu EMS

@developers

Rozważasz podjęcie aktywności fizycznej i wciąż szukasz najlepszej opcji? A może chcesz znaleźć najlepsze rozwiązanie dla poprawy zdrowia swoich bliskich? Przedstawiamy zalety treningu EMS, który jest doskonałą formą treningową dla osób w różnym wieku, o różnych predyspozycjach i oczekiwaniach. 

Na końcu artykułu znajdziecie informacje o przygotowanym przez Studio Synergy pakiecie, który stanowić będzie wyjątkowy prezent dla Rodziców z okazji zbliżającego się Dnia Matki i Dnia Ojca!

Czym jest trening EMS?

EMS to innowacyjna metoda treningowa o potwierdzonej badaniami skuteczności. Umiejscowione w kamizelce elektrody wysyłają do ciała impulsy o niskiej częstotliwości, które docierają bezpośrednio do mięśni, wywołując ich kontrolowane skurcze. Umożliwia to aktywację wszystkich partii mięśniowych jednocześnie, w tym mięśni głębokich, które ciężko wzmocnić podczas konwencjonalnego treningu. Trening EMS daje ponad 150 razy więcej skurczów mięśni niż zwykły trening personalny.

Trening EMS dzięki swojej bezpiecznej formule i wszechstronności jest odpowiedni niemal dla wszystkich. Ponadto odbywa się on zawsze pod okiem trenera personalnego, który dostosowuje ćwiczenia do potrzeb, oczekiwań czy poziomu sprawności fizycznej osoby trenującej. Parametry treningowe mogą bowiem zostać dostosowane do skonkretyzowanych priorytetów. Opieka doświadczonego trenera pozwala na indywidualne podejście do każdego ćwiczącego. 

Bezpieczna i wysoce skuteczna metoda treningowa

Metoda EMS wywodzi się z fizjoterapii. W związku z tym jest ona doskonałym sposobem na powrót do sprawności fizycznej po różnego rodzaju kontuzjach. Ze względu na wzmocnienie mięśni głębokich następuje również wzmocnienie gorsetu mięśniowego, który podtrzymuje szkielet. Dzięki temu znacznie zmniejszają się dolegliwości bólowe pleców. Ponadto fakt, że trening EMS odbywa się bez udziału obciążenia zewnętrznego sprawia, że nie obciąża on stawów. Kontrolowane wzmacnianie mięśni odbywa się więc przy jednoczesnej eliminacji czynnika kontuzjogennego.

Korzyści płynące z elektrostymulacji

 • utrata tkanki tłuszczowej, 
 • przyspieszenie metabolizmu,
 • wzmocnienie mięśni głębokich, 
 • redukcja bólu pleców, 
 • stymulacja układu krwionośnego i limfatycznego,
 • wyrzeźbienie sylwetki, 
 • zwiększenie się gęstość kości,
 • ujędrnienie skóry,
 • walka z cellulitem, 
 • poprawa szybkości motorycznej,
 • poprawa wydolności mięśniowej,
 • poprawa równowagi i koordynacji ciała,
 • opóźnienie procesu starzenia.

Dlaczego warto wprowadzić trening EMS?

Rośnie świadomość społeczeństwa dotycząca tego, jak ważna jest odpowiednia aktywność fizyczna. Brak regularnych ćwiczeń może wpływać negatywnie na stan zdrowia, przez co obniża się też ogólna jakość życia. 

Trening EMS jest innowacyjną i bezpieczną metodą, która umożliwia realizowanie indywidualnych celów treningowych. Jego wysoka skuteczność sprawia, że osiągnięcie efektów jest możliwe dzięki jednemu 20-minutowemu treningowi raz w tygodniu. Rezultaty widoczne są już po 10-12 sesjach.

Dodatkowo wysiłek fizyczny powoduje wydzielanie endorfin, które mają bezpośrednie przełożenie na lepszy nastrój i pozytywne nastawienie do życia.

Podaruj rodzicom zdrowie i energię!

Podaruj dobry nastrój i dobre zdrowie swoim najbliższym! Specjalnie z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca, Studio Synergy przygotowało ofertę 4 treningów EMS wraz z konsultacjami z trenerem personalnym oraz analizą i interpretacją składu masy ciała.

Pakiet można nabyć, kontaktując się bezpośrednio z naszymi studiami.

Beata Sitarz
Studio Syn
ergy

Powrót do bloga

Trening EMS

Dla zapracowanych i dla poszukujących zdrowia oraz sylwetki bez zbędnego wysiłku!

umów trening

Zobacz gdzie jesteśmy

Sprawdź czy jesteśmy już blisko Twojego miejsca zamieszkania lub Twojej pracy.

nasze studia
@developers

Trening EMS

Dla zapracowanych i dla poszukujących zdrowia oraz sylwetki bez zbędnego wysiłku!

umów trening

Zobacz gdzie jesteśmy

Sprawdź czy jesteśmy już blisko Twojego miejsca zamieszkania lub Twojej pracy.

nasze studia

Newsletter

Nie pozwól, by ważne informacje Cię ominęły. Bądź na bieżąco z wszystkimi nowościami! Zapisz się do naszego newslettera.

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19