EMS to trening w zaledwie 20 minut 1 raz w tygodniu

EMS to innowacyjna metoda treningowa wykorzystująca impulsy elektryczne do wywoływania kontrolowanych skurczy mięśni. Trening EMS pozwala na aktywacje wszystkich partii mięśniowych jednocześnie, także mięśni głębokich, których nie można wzmocnić podczas konwencjonalnego treningu. Trening EMS daje ponad 150 razy więcej skurczów mięśni niż zwykły trening EMS.

Czy elektrostymulacja jest dla mnie?

Niezależnie od tego, czy celem jest utrata tkanki tłuszczowej i przyspieszenie metabolizmu, redukcja bólu pleców, wyrzeźbienie sylwetki, walka z cellulitem, poprawa szybkości motorycznej, czy wydolności mięśniowej, trening EMS jest doskonałą, innowacyjną metodą, która pozwoli na zrealizowanie Twoich indywidualnych celów treningowych.

synergy trening ems 1

Trening EMS dzięki swojej wszechstronności i skuteczności jest odpowiedni prawie dla wszystkich. Można go uprawiać bez względu na wiek, płeć, czy poziom sprawności fizycznej. Jako najbardziej uniwersalna metoda treningowa na świecie z powodzeniem jest wykorzystywana zarówno przez osoby rozpoczynające aktywność fizyczną, amatorów, czy sportowców takich jak bracia Klitschko czy Usain Bolt.

W naszych studiach certyfikowani trenerzy EMS podczas pierwszej wizyty odpowiednio skalibrują trening, indywidualnie do możliwości trenującego. Podczas współpracy trenerzy regularnie monitorują postępy naszych klientów, poprzez analizę składu ciała.

elektrostymulacja fitness ems

Technologia na miarę XXI wieku

EMS to innowacyjna, efektywna i niezwykle bezpieczna technologia, która w 100% odwzorowuje naturalne skurcze mięśniowe. Kamizelka oraz elektrody umiejscowione na ciele wysyłają impulsy o niskiej częstotliwości bezpośrednio do mięśni. W trakcie treningu mamy pełną kontrolę nad każdą grupą mięśniową dobierając odpowiednio parametry w zależności od naszych priorytetów.

W Studio Synergy pracujemy na najlepszych urządzeniach Miha Bodytec®, światowego lidera w dziedzinie treningu EMS. Urządzenia jako jedyne na świecie posiadają normę bezpieczeństwa DIN 33961-5 oraz certyfikat FDA dla wyrobów medycznych. W Studio Synergy treningi prowadzone są zgodnie z normami bezpieczeństwa oraz zasadami SafetyFirst.

trenning ems synergy

Trening EMS to doskonała propozycja dla kobiet po porodzie

Trening EMS wykonywany po porodzie pomaga świeżo upieczonym mamom powrócić do formy, zadbać o dobre samopoczucie i odzyskać smukłą sylwetkę. Podczas 20 minutowego treningu mięśnie wykonują nawet do 150 razy więcej skurczów niż w trakcie standardowego treningu na siłowni, dzięki czemu następuje szybsze spalanie tkanki tłuszczowej i wzmocnienie mięśni, bez obciążania stawów.

Trening po porodzie

Trening EMS stymuluje układ krwionośny i limfatyczny oraz ujędrnia skórę, jest to zatem kompleksowy sposób na osiągnięcie postawionych sobie celów treningowych. Elektrostymulacja mięśni jest najbezpieczniejszą formą treningu w przypadku rozstępu mięśni brzucha. Podczas treningu EMS doświadczony trener w Studio Synergy dobierze odpowiedni zestaw ćwiczeń, który w sposób bezpieczny wzmocni osłabione mięśnie brzucha nie powiększając przy tym rozejścia mięśni.

Jednakże oprócz ćwiczeń modelujących ciało, EMS wzmocni także dno miednicy. Ćwiczenia mięśni dna miednicy zapobiegają obniżaniu się narządów rodnych, wpływają pozytywnie na satysfakcję seksualną, ale przede wszystkim zapobiegają problemowi, jakim jest nietrzymanie moczu. Problem może dotyczyć każdej kobiety, jednak sprzyjają mu przebyte ciąże. Trening EMS zatem, to doskonała forma ćwiczeń dla kobiet po porodzie, ponieważ pobudza wszystkie grupy mięśniowe, w tym trudne do aktywowania klasycznym treningiem mięśnie głębokie.

Trening EMS dla osób starszych

Adresatami treningu EMS są także osoby starsze, które z racji wieku i kondycji nie mogą sobie pozwolić na tradycyjny trening oporowy obciążający stawy. Treningi EMS wzmacniają wszystkie mięśnie, także głębokie, które działają niczym gorset i podtrzymują szkielet. Jak dowodzą badania na temat EMS, dolegliwości pleców, zmniejszenie poziomu tkanki tłuszczowej, nietrzymanie moczu, efekty menopauzy i zespół metaboliczny to tylko nieliczne przykłady problemów, które można rozwiązać za pomocą treningów elektrostymulacji. EMS opóźnia proces starzenia, zapobiega chorobom kardiologicznym i zwyrodnieniowym lub ogranicza ich negatywne efekty. Podczas treningu EMS dotleniamy cały organizm, również mózg. Przełoży się to na lepsze zapamiętywanie, kojarzenie faktów, spostrzegawczość, kreatywność.

Skuteczność treningu EMS

Badania naukowe prowadzone na temat treningu EMS od wielu lat, potwierdzają jego skuteczność. To, co kiedyś było możliwe do osiągnięcia po latach intensywnych ćwiczeń teraz, dzięki metodzie EMS, jest dostępne dla każdego!

Kryteria

EMS

Zwykły trening

Wymagany czas treninguTylko 20 minutPonad 60 minut
Optymalna częstotliwość treningów1 raz w tygodniu3-5 razy w tygodniu
Widoczne rezultatyPo 10-12 sesjachPo 15-20 sesjach
Ilość spalanych kalorii na treninguDo 1200 kcalDo 400 kcal
Utrata tkanki tłuszczowejDo 3 razy szybciejStandardowo
Redukcja cellulituTakNie
Trening wszystkich mięśniZawszeTylko podczas niektórych ćwiczeń
Wzmocnienie mięśni głębokichDo 5 razy szybciejZnikome
Ryzyko kontuzjiBrakWysokie
Obciążenie stawówZnikomePodwyższone
Przyspieszenie metabolizmuTakNie

Trening wprowadzający
Jak szybko schudnąć? – Trening EMS
Trening po ciąży
Bezpieczny trening EMS
Trening dla seniora – Aktywny senior
Trening gwiazd – trening 20 minut

error: Kopiowanie treści jest zablokowane