Trening po kontuzji

Aktywuj mięśnie uszkodzone na skutek kontuzji i zadbaj o ich wzmocnienie. Wyrównaj napięcia mięśniowe powstałe w trakcie urazu. Wróć do formy i zadbaj o swoje zdrowie z 20-minutowym treningiem EMS!

Trening z elektrostymulacją wywodzi się z fizjoterapii. Sama elektrostymulacja wykorzystywana była od dawna w głównej mierze do rehabilitacji trwałych uszkodzeń mięśniowych. Brak obiążenia zewnętrznego, a także mała dynamika w tego typu ćwiczeniach, to ogromne zalety sprzyjające bezpiecznemu powrotowi do pełnej sprawności. Ryzyko odnowienia lub nabycia nowej kontuzji, jest na niemal zerowym poziomie. Trening EMS uznawany jest za jedną z najbardziej korzystnych i innowacyjnych metod treningowych dostępnych obecnie na rynku. 

Cele, w jakich trening EMS może być stosowany w przypadku powrotu do sprawności po kontuzji:

  • wzmocnienie osłabionych lub uszkodzonych mięśni,
  • ulga w przewlekłych, pourazowych bólach mięśniowych,
  • redukcja dolegliwości bólowych kręgosłupa,
  • praca nad zanikiem mięśni,
  • poprawa wydolności tkanki mięśniowej,
  • usprawnienie pracy i zwiększenie stabilizacji kręgosłupa.

 

Zalety elektrostymulacji mięśni w powrocie do formy

Elektrostymulacja wywołuje zewnętrzne napięcie mięśnia. Stanowi więc dodatkową stymulację, bez konieczności używania obciążeń zewnętrznych w postaci ciężaru. To powoduje, że nie występują przeciążenia negatywnie oddziałujące na stawy.

Ponadto trening EMS w Studio Synergy odbywa się pod opieką wyszkolonego trenera personalnego, który indywidualnie dostosowuje wykonywane ćwiczenia do poziomu zaawansowania i możliwości osoby trenującej. W przypadku powrotu do aktywności po kontuzji, trener może zaproponować najskuteczniejsze sposoby na odzyskanie formy. Ma również możliwość stopniowego zwiększania intensywności ćwiczeń, w zależności od odczuć.

Trening EMS pomaga w procesie dochodzenia do pełni sprawności poprzez:

  • wzmacnianie mięśni głębokich oraz całego gorsetu mięśniowego, co przyczynia się do zapobiegania nawrotom kontuzji bądź kolejnym kontuzjom,
  • aktywację mięśni osłabionych na skutek kontuzji oraz stopniowe zwiększanie siły tych mięśni, 
  • równomiernie wzmocnienie całego ciała i wyrównanie napięć mięśniowych, zaburzonych w trakcie urazu,
  • kompleksowe wzmocnienie siły wszystkich mięśni, które na skutek kontuzji uległy osłabieniu.

Jeśli więc doznałeś kontuzji i znajdujesz się w etapie powrotu do pełni sprawności, zapraszamy na trening EMS! Dzięki bezpiecznym ćwiczeniom bez obciążenia zewnętrznego i stymulacji ciała impulsami, wzmocnisz cały układ mięśniowy wraz z mięśniami głębokimi, co przełoży się na znaczne skrócenie okresu powrotu do formy.

Newsletter

Nie pozwól, by ważne informacje Cię ominęły. Bądź na bieżąco z wszystkimi nowościami! Zapisz się do naszego newslettera.

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19