Trening w parach

W większości studiów treningu EMS pod szyldem Synergy możliwe jest wykonanie treningu w parach, za sprawą dostępności dwóch maszyn. Taka forma treningu ma wiele zalet. Przeczytaj o zaletach treningu we dwoje i przekonaj się, czy taka opcja jest dla Ciebie — możesz się zaskoczyć!

Zalety treningu w parze

Większa mobilizacja

Nawet jeśli brak Ci motywacji danego dnia, ale umówiłeś się na trening z drugą osobą, czujesz się zobowiązany, żeby zjawić się w umówionym miejscu. Występuje więc mobilizacja płynąca z zewnętrznego źródła.

Wsparcie, ale też inspirująca rywalizacja

Obie osoby z pary mają swoje osobiste cele, które jednak mogą okazać się bardzo podobne podczas wspólnego treningu. Możecie więc nawzajem pomagać sobie w ich osiągnięciu — wsparcie przyjmuje wiele form. Podczas wspólnych ćwiczeń uaktywnia się w nas dodatkowo naturalna potrzeba dorównania poziomowi partnera. Mamy więc do czynienia z występowaniem pozytywnej rywalizacji!

Inspiracja do rozwoju

Widząc jak bliska nam osoba się rozwija, nierzadko czujemy potrzebę przejęcia większej kontroli również nad własnym życiem. Czujemy się zainspirowani do tego, by nasz wolny czas przeznaczyć na rzeczy nie tylko przyjemne, ale bez umożliwiające samorozwój. Możemy więc poczuć się zainspirowani przez bliską osobę do podjęcia walki o swoją formę, kondycję i zdrowie — poprzez wspólne treningi!

Czas spędzony razem

Współczesny świat nigdy się nie zatrzymuje, a my zmuszeni jesteśmy żyć w biegu, by za nim nadążyć. Umiejętność prowadzenia życia w duchu slow life jest coraz trudniejszą sztuką. Często nie mamy tyle czasu dla naszych najbliższych, ile chcielibyśmy im ofiarować. Jednocześnie mamy świadomość, że troska o swoje ciało i zdrowie powinna być dla nas wysokim priorytetem. Wspólny trening łączy obie te potrzeby i stanowi doskonałe rozwiązanie z kilku powodów:

  • spędzenie czasu z bliską osobą, bez potrzeby rezygnacji z zaplanowanego treningu,
  • spędzenie czasu razem w aktywny sposób,
  • wspólne dbanie o zdrowie,
  • wzmocnienie i pogłębienie relacji,
  • wspólne hobby.

Przyjemna atmosfera

Trening w parze jest swego rodzaju pozytywnym rozpraszaczem. Skupienie nie koncentruje się bowiem na trudnościach, jakie sprawia nam dane ćwiczenie, ale często też na drugiej osobie, na wymienianych między sobą komentarzach czy żartach. Trening przybiera więc formę dobrej zabawy, wypełnionej wspólnym wysiłkiem, ale też wzajemnym dopingiem.

 

Wspólnie osiągnijcie swoje cele

Są takie dni, w których czujemy potrzebę skupienia się wyłącznie na sobie, odcięcia się od świata i bycia swoim własnym towarzyszem. Wtedy to samotny trening będzie najlepszym wyborem. Jednak w pozostałe dni warto otworzyć się na opcję treningu w parze, który oprócz wyżej wymienionych korzyści, może przynieść Ci jeszcze wiele innych — często bardzo zaskakujących!

Jeśli zależy Ci na maksymalizacji efektów przy jednoczesnej oszczędności czasu, trening EMS jest idealnym rozwiązaniem. W naszych studiach istnieje możliwość treningu w parze — wystarczy umówić się na wspólną godzinę!

Sprawdź, w czym trening EMS może pomóc Tobie!

Newsletter

Nie pozwól, by ważne informacje Cię ominęły. Bądź na bieżąco z wszystkimi nowościami! Zapisz się do naszego newslettera.

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19