Blog

5 sposobów na aktywną jesień

@developers
Blog

5 sposobów na aktywną jesień

@developers

Nieważne, czy w plenerze, czy na sali treningowej – istotny jest wybór takiej aktywności fizycznej, która będzie sprawiała przyjemność i dawała satysfakcję. Dzięki temu łatwiej będzie się przełamać i wprowadzić do swojego harmonogramu regularną dawkę ruchu nawet wtedy, gdy pogoda za oknem nie rozpieszcza. Korzyści z tej decyzji jest sporo: sport pomaga w pozbyciu się stresu, poprawia kondycję, dobrze wpływa na zdrowie i jest nieodłącznym elementem w walce z jesienną depresją. Jaką aktywność wybrać dla siebie?

 

 • Zajęcia zorganizowane.

 

Nie da się ukryć, że większość z nas skutecznie czuje się zniechęcona do treningów na świeżym powietrzu, gdy temperatura oscyluje w granicach zera stopni.  Zamiast rezygnować z regularnej dawki ruchu w tym czasie, warto zapoznać się z bogatą ofertą zajęć zorganizowanych. Wśród pań dużą popularnością cieszy się zumba, czyli połączenie tańca i aerobiku. Ta forma aktywności jest niezwykle energiczna i wprawia uczestników w pozytywny nastrój.

Doskonałym sposobem na polepszenie sobie samopoczucia, gdy za oknem jest szaro i zimno, jest także trening EMS.  Elektrostymulacja mięśni przynosi wiele korzyści dla naszego ciała i ducha – pomaga m.in. w pozbyciu się zbędnych kilogramów, cellulitu i bólu pleców oraz znacznie podnosi poziom endorfin. Wybierając tę formę aktywności, nie musisz się martwić o szybki spadek motywacji do treningów – trener personalny przekona Cię do systematycznego ruchu, a szybko widoczne efekty zachęcą do dalszej pracy nad swoim ciałem.

 1. Squash.
  Sport ten cieszy się dużą popularnością w Polsce, czemu trudno się dziwić, biorąc pod uwagę jego liczne zalety.  Na szczególną uwagę zasługuje to, że squash doskonale wpływa na koordynację ruchową, zwiększa elastyczność ciała i jest polecany osobom, którym zależy na pozbyciu się tkanki tłuszczowej.
 2. Ćwiczenia w wodzie.
  Jedną z największych zalet pływania jest to, że nie ma w zasadzie żadnych ograniczeń do uprawiania tej formy aktywności. Na basen chodzą więc dorośli, młodzież, seniorzy, a nawet malutkie dzieci. Jeśli samo pływanie to dla Ciebie za mało, warto wybrać się na zajęcia z aqua aerobiku – ich zaletą jest wzmocnienie wszystkich partii mięśni, wyszczuplenie ciała i pomoc w walce z bólami kręgosłupa.
 3. Nordic walking – zaletą tego sportu, podobnie jak pływania, jest to, że mogą go uprawiać osoby w różnym przedziale wiekowym. Jesień to dobry moment na wyciągnięcie z szafy kijków i samotnie lub z grupą, zażyć świeżego powietrza w czasie marszu. Nordic walking to dobry pomysł dla tych osób, które z różnych powodów nie powinny biegać – korzyści są podobne, ale bez obciążania stawów i kręgosłupa.

 4. Ćwiczenia w domu.
  Na koniec coś dla domatorów, których trudno namówić na regularną aktywność poza własnymi czteroma kątami. Ćwiczeń modelujących i pozwalających na poprawę własnej kondycji jest sporo – każdy może dobrać coś dla siebie. Można także zainwestować w rowerek i skakankę. W rytmie ulubionej muzyki łatwiej się przełamać i wykonywać ćwiczenia.

Plusów takiego rozwiązania jest sporo, jednak pamiętaj, że domowe ćwiczenia mają też swoje negatywne strony – nie można skorzystać z porad profesjonalnego trenera personalnego, którego zadaniem jest skorygowanie nas, gdy nieprawidłowo wykonujemy ćwiczenia, co przekłada się na bezpieczeństwo i efektywność treningu.

Powrót do bloga

Trening EMS

Dla zapracowanych i dla poszukujących zdrowia oraz sylwetki bez zbędnego wysiłku!

umów trening

Zobacz gdzie jesteśmy

Sprawdź czy jesteśmy już blisko Twojego miejsca zamieszkania lub Twojej pracy.

nasze studia
@developers

Trening EMS

Dla zapracowanych i dla poszukujących zdrowia oraz sylwetki bez zbędnego wysiłku!

umów trening

Zobacz gdzie jesteśmy

Sprawdź czy jesteśmy już blisko Twojego miejsca zamieszkania lub Twojej pracy.

nasze studia

Newsletter

Nie pozwól, by ważne informacje Cię ominęły. Bądź na bieżąco z wszystkimi nowościami! Zapisz się do naszego newslettera.

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19